Balíček (3 ks)
E-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi PDF ePUB
289 Kč s DPH
Jsme transparentní
Původní česká fantasy o světě, z něhož zmizela magie Před šesti sty lety se lidé vzepřeli bezohledné tyranii prastarých mágů a rozpoutali válku, po níž nenávratně zmizela ze světa kouzelná moc. Teď se však zdá, že se magie vrací, a nikdo netuší, co všechno se může navrátit spolu s ní. Erik je synem… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Sleva 98 Kč Kompletní trilogie Šikmý kostel
Výhodný balíček -
Bestseller Sudetský dům
-
Bestseller Šikmý kostel
-
Bestseller Šikmý kostel 3
-
Malý pražský erotikon
-
15 roků lásky
-
Bestseller Družka
-
Bestseller Čtvrté křídlo
-
Dcera hvězd
-
Kniha Zpívánky 4 - Vánoční koledy - Kouzelné čtení Albi
-
Bestseller Šikmý kostel 2
-
Bestseller Čarodějky
-
Conan a Krvavá hvězda
-
Bestseller Čím temnější, tím lepší
-
Arila: Poslední hvězda
-
Aforkalypsa - Dáma z hvězd
-
Zákon azylu
-
Osudné svědectví
-
Bestseller Proč spíme
-
Bestseller Prašina
-
Počítání hvězd
-
Kletba
-
Mizející dívky
-
Dům v blankytně modrém moři
Původní česká fantasy o světě, z něhož zmizela magie
Před šesti sty lety se lidé vzepřeli bezohledné tyranii prastarých mágů a rozpoutali válku, po níž nenávratně zmizela ze světa kouzelná moc. Teď se však zdá, že se magie vrací, a nikdo netuší, co všechno se může navrátit spolu s ní.
Erik je synem nejbohatšího šlechtice Elisianského království. Jeho bezpečný a poklidný život, soustředěný na studia a knihy, se však ze dne na den zcela změní. S dávným otcovým přítelem, legendárním stárnoucím pirátem Solomonem Hejkem, se Erik vydává na výpravu za tajemným magickým stromem. Cesta je zavede do pustých lesů Vrbenské vrchoviny, kterou obývají záhadní Lovci a kde se stíny minulosti noří do stále temnějších hlubin.
Mezitím se Erikův otec a starší bratr Dorian potýkají se zkaženým zločineckým podsvětím. I oni jsou však vystaveni podivným úkazům, jež naznačují příchod nové, neklidné a nebezpečné doby.
–––
Kerin na sebe vzal břímě temnoty, které nikdo jiný z Lovců nechtěl nést. Se šířící se temnotou se snažil bojovat i nyní. Kráčel opatrně a neslyšně lesem. Luk nachystaný, se založeným šípem. Našlapoval tak lehce, že nepraskla ani jediná větvička. Vládlo neobvyklé ticho. Věděl proč. Stopoval šelmu. Pokoušel se ji najít už několik měsíců. Chtěl zjistit, kdo nebo co má na svědomí všechna ta ohavná úmrtí, která se stala pravidelnou součástí divočiny. S ničím takovým se dosud nesetkal. Nejprve si myslel, že je to dílo nějakého šíleného zvířete, pravděpodobně nemocného, co zabíjí pro radost či z bolesti. Nedávno mu však myslí projela vlna pochopení. Kerinovi se ten obraz před očima objevil jako hora zničehonic se nořící z ranní mlhy. Ještě ten den se rozloučil s Devou a vydal se na výpravu. Věděl, že se nevrátí, dokud nezjistí, zda má pravdu.
— ukázka z knihy
- série
- Koruna snů 1. díl z 3
- Další ze série
-
1.
Když padaly hvězdy
2. Nekonečný krok
3. Blázni a lháři
- kategorie
-
E-knihy »
Beletrie »
Sci-fi, Fantasy a Komiksy »
Fantasy
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.3 z 5 8 hodnocení čtenářů
4× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
-
Václav Macůrek registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
První díl série docela zajímavý - jsem zvědavý na další. Za jediný nedostatek považuji zbytečně časté střídání dějových linií.
Přečíst více -
KniznaTulacka registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Poznáte ten pocit, keď netušíte, do čoho sa pri čítaní púšťate? Na jednej strane máte obavy, pretože ide o autorovu prvotinu, no na druhej prichádzajú samé pozitívne ohlasy od ľudí, ktorým ohľadom kníh bezvýhradne dôverujete? Presne takto som sa cítila, predtým ako sa mi do rúk dostala kniha Když padaly hvězdy. No stačilo ju otvoriť a už som ju nepustila, pretože som v nej našla všetko, akciu, politiku, intrigy, mágiu aj pirátov. Čítanie som si neuveriteľne užívala, každú jednu stranu, každú jednu postavu. A tých je v príbehu naozaj veľa. Vybrať si jednu obľúbenú je takmer nemožné, pretože chcem viac Bertonovcov, viac Lily, viac pirátov…vlastne viac všetkých. Možno charakterovo nepatria medzi najoriginálnejšie, ale vôbec mi to neprekážalo. Páčila sa mi každá jedna minúta, ktorú som s nimi strávila. Mágia sa do sveta vracia pomaly, ale zároveň prirýchlo. Jej postupné odhaľovanie je veľmi zaujímavé a som zvedavá, kam to celé povedie. V jednej recenzii som čítala, že záver je slabý a „nič sa v ňom nedeje“. Pre mňa to však bol naopak jeden z najlepších aspektov knihy, niečo čo sa tak často nevidí. Nie je tu to typické gradovanie až k veľkolepému finále, to sa odohrá už na konci druhej tretiny príbehu. Záver je pokojnejší, viac rozprávací a viac sústredený na postavy. Mala som z toho silný pocit, že autor si ich premyslene „presúva po mape“, aby si pripravil pôdu pre druhý diel. A priznávam, zhltla som mu to celé „aj s navijakom“. Nemyslím si však, že by bol tento pomalší koniec zbytočný. Ak ma fantasy niečo naučilo, tak to, že treba čítať medzi riadkami. A tu som si to nesmierne užívala. Hľadanie náznakov, premýšľanie, čo bude dôležité neskôr, aký význam môžu mať drobnosti, ktoré možno na prvý pohľad uniknú. Vymýšľanie prepojení a šialených teórií bolo pre mňa radosťou samo o sebe. Ďalšou silnou stránkou boli akčné scény. Považujem ich za absolútny vrchol knihy. Boli neskutočne pútavo napísané. Často som mala pocit, že sú krátke, aby som si vzápätí uvedomila, že som práve preletela päťdesiat strán a ani neviem ako. Na záver len dodám: ak čo i len trochu čítate fantasy, určite siahnite po tejto knihe. Za mňa je to jeden z TOP 5 titulov tohto roka.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Pirueta - když se hokej potká s baletem: Pohádka, které nejde odolat | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
Láska na spadnutí: Román plný pořádného jiskření a lehkého humoru | RECENZE
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE