4.6 z 5 hvězdiček
měkká vazbaE-kniha
- E-kniha je momentálně nedostupná
Mistrovský vypravěč historických příběhů Giles Milton nám v této knize servíruje další bizarní události z nedávné i vzdálenější historie, mnohdy jen těžko uvěřitelné, ale přesto pravdivé. Věděli jste, že se Churchill během druhé světové války připravoval zaútočit na Německo pomocí biologických zbraní, které by zemi učinily… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Novinka Rytíř a můra
-
Lenin
-
Porodní sestra z Osvětimi
-
Lži století
-
Džihád a sebevražda západu
-
Frida nespoutaná
-
Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali
-
Bestseller Šikmý kostel
-
Edvard Beneš mezi Londýnem a Moskvou
-
Islámský stát
-
Žila jsem s oddaným komunistou: Československo - můj osud 1934-1968
-
Faktor Churchill
-
10 ZA 500,- Nebuďte za ha*jzla
-
Obrana masochismu
-
Kafkonomie: Z boží vůle bankéř
-
Jak si postavit dům
-
Případ Václava Talicha. K problému národní očisty a českého heroismu
-
Šlachta - Třicet let pod přísahou
-
Evropská unie a Středomoří. Role Španělska a Francie
-
Herlitz - Tuhy do mikrotužky 0,5mm
-
Koruna
-
Hraničářův učeň - Klan Rudé lišky
-
Život na naší planetě
-
Notes Malý princ - King, linkovaný
Mistrovský vypravěč historických příběhů Giles Milton nám v této knize servíruje další bizarní události z nedávné i vzdálenější historie, mnohdy jen těžko uvěřitelné, ale přesto pravdivé.
Věděli jste, že se Churchill během druhé světové války připravoval zaútočit na Německo pomocí biologických zbraní, které by zemi učinily neobyvatelnou na několik desetiletí, a obětoval tomu ovci, a to nejednu? Nebo že mozek Vladimira Iljiče Lenina je nakrájený na 30 000 tenkých plátků? Slyšeli jste o tom, že se v Londýně stavěla věž, která měla svou výškou předčit pařížskou Eiffelovku? A představte si, že Spojené státy měly svého císaře! Zní to neuvěřitelně, ale přesto je to tak – historie zkrátka píše příběhy, které by nevymyslel ani ten nejkreativnější spisovatel.
Druhá část knihy, kterou Milton v originále nazývá Fascinující poznámky z historie pod čarou, tak přináší dalších padesát příběhů, které se čtou jedním dechem, a čtenář se díky nim dozví leccos z toho, co se už nevešlo do hodin dějepisu.
***
Giles Milton je celosvětově známý spisovatel a historik. Narodil se v Buckinghamshiru a vystudoval Bristolskou univerzitu. Proslavil se svými bestsellery v žánru popularizované historie, které byly přeloženy do dvaceti jazyků. Je autorem projektu Fascinující poznámky z historie pod čarou, jejíž součástí jsou knihy Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku a Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci, které česky vyšly v Nakladatelství JOTA. Napsal také tři romány a tři knížky pro děti. Žije střídavě v jižním Londýně a Burgundsku a je ženatý s výtvarnicí a ilustrátorkou Alexandrou Miltonovou. Má tři dcery.
***
„Giles Milton je muž, který umí udělat z historie událost a nechává ji ožít… Skvělá inspirace pro všechny, kdo věří, že dějiny mohou být vzrušující a zábavné.“
The Times
„Giles Milton ve své knize předkládá naprosto srozumitelná fakta o historických zvláštnostech, které se vážou ke známým i méně známým událostem.“
Kirkus Reviews
„Padesát historických příběhů, které váš učitel dějepisu pravděpodobně přeskočil.“
The Washington Post
„Podivnější než fikce? To je možné, ale život téměř vždy tvoří bizarnější osoby a nepředvídatelnější události, než si většina spisovatelů vůbec dokáže představit.“
CounterPunch
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.5 z 5 4 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Julie Kolodnytska registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Kromě toho, že se člověk dozví mnoho zajímavých skutečností, které příliš historici nezmiňují, se také pobavíte. Krátké příběhy před očima rychle utíkají, že ji klidně i za pár hodin celou přečtěte a ještě budete o něco chytřejší.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese