0.0 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátu PDF
552 Kč s DPH
Jsme transparentní
Kniha představuje jedinečné komplexní dílo v oblasti měnové a kurzové politiky v České republice i ve světě. Jsou zde shrnuty rozsáhlé praktické zkušenosti autora z působní v centrální bance a ze stáží v zahraničních finančních institucích a na zahraničních univerzitách. Autor nejprve objasňuje nástroje měnové politiky, operační,… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Interakce měnové a fiskální politiky před krizí a po ní
-
Inteligentní investor
-
Naučte se investovat
-
Finanční analýza
-
Finanční trhy
-
Soukromé peníze
-
Bohatství národů (Pojednání o podstatě a původu bohatství národů)
-
Moderní ekonomie
-
Velká finanční krize. Příčiny a následky.
-
Základy financí
-
Osobní finance
-
Stát se investorem
-
Finanční trhy
-
Osobní finance
-
Makroekonomická analýza - teorie a praxe
-
Ekonomické bubliny - druhé rozšířené vydání
-
Kreativní ekonomika
-
Dopady vybraných veřejných politik na regionální rozvoj v České a Slovenské republice
-
Makroekonomie
-
Řízení platební schopnosti podniku
-
Neučebnice ekonomie
-
Průvodce pro pasivní investování
-
Investice
-
Evropa ve světové ekonomice
Kniha představuje jedinečné komplexní dílo v oblasti měnové a kurzové politiky v České republice i ve světě. Jsou zde shrnuty rozsáhlé praktické zkušenosti autora z působní v centrální bance a ze stáží v zahraničních finančních institucích a na zahraničních univerzitách. Autor nejprve objasňuje nástroje měnové politiky, operační, zprostředkující a konečný cíl měnové politiky a režim cílení inflace. Následují části o transmisním mechanismu a měnových politikách v řadě významných zemí. Část věnovaná kurzové politice popisuje měnový trh, režimy měnových kurzů, cizoměnové intervence, platební bilanci, úlohu zlata, dolarizaci a měnové krize.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
-
מֹשֶׁה registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Vynikající dílo prof. ing. Josefa Jílka, CSc. z oblasti měnové a kurzové politiky v České republice, USA, Japonska, Anglie, Evropské unie a Číny. Autor podrobně vysvětluje nástroje měnové politiky, cílení inflace, kurzy měn a jejich vliv na stabilitu cen v ekonomice, transmisní mechanismus, psychologickou úlohu peněz na pocit bohatsví, zlatý standart v minulém století aj.. Precizně je zde popsán vznik i úloha Světové banky a MMF. Vliv rezervní měny ( amerického dolaru ) na komoditní trhy, ekonomiky a globální trh jako celek. Pro podrobné pochopení problematiky financí v globální ekonomice doporučuji prostudovat i první díl této knihy. Za mě osobně patří prof. ing. Josefu Jílkovi, CSc velké díky za toto dílo, které mi otřevřelo oči na věci, kterým jsem dříve mnohdy zcela správně nerozuměl. V porovnání s "konkurencí" mi přijde cena tohoto díla velmi levná, vzhledem k tomu, jakým obsahem informací disponuje !!!
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují
-
Romantické útěky poprvé s barevnou ořízkou
-
Hra bohů: Frustrující, přitažlivá… a neodložitelná | RECENZE
-
Magnesia Litera 2026 zná vítěze. Nejvíce zazářila Mariborská hypnóza
-
Divergence se vrací: Veronica Roth oznámila dvě nové knihy
-
Sto květů – co zůstane, když člověk začne zapomínat? | RECENZE
-
Kdo je Freida McFadden? Autorka Pomocnice odhalila svou identitu
-
Pokračování Spalující rivality vyjde již v květnu!
-
Alchemised: Kniha, která vás zničí, ale stejně ji neodložíte | RECENZE