Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk Josef Jílek E-kniha

Finance v globální ekonomice I: Peníze a platební styk E-kniha

Josef Jílek

E-kniha

  • Ihned ke stažení

Knížka na dovču? | Výběr knihkupců za 99 Kč Hledáte ideální čtení na dovolenou? Mrkněte do naší nabídky, kde na vás čeká výběr titulů od knihkupců jen za 99 Kč. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Kniha představuje jedinečné komplexní dílo v oblasti peněz a platebního styku v České republice i ve světě. Jsou zde shrnuty rozsáhlé praktické zkušenosti autora z působení v centrální bance a ze stáží v zahraničních finančních institucích a na zahraničních univerzitách. Autor nejprve objasňuje tvorbu a zánik peněz v obchodních bankách. Následují části o likviditě a skutečné funkci rezervních požadavků a scholastice peněžní báze a peněžních multiplikátorů. Uvádí strukturu rozvah obchodních a centrálních bank, pojištění vkladů, družstevní bankovnictví, vysvětluje švýcarské a islámské bankovnictví a vývoj názorů na podstatu peněz. Část věnovaná platebnímu styku popisuje bankovní platby, platební systémy a praxi platebního styku v řadě významných zemí.

Sdílet 0

Nakladatel
Grada
Jazyk
čeština
Počet stran
664
datum vydání
1.01.2013

Jak si vede v knihy Dobrovský?

72823. v e-shopu | 77042. minulý týden

5830. v E-knihy | 5113. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • 5 z 5 hvězdiček מֹשֶׁה registrovaný uživatel

    Vynikající dílo prof. ing. Josefa Jílka, CSc. z oblasti peněz a platebního styku v České republice, USA, Japonska, Anglie, Evropské unie a Číny. Popisuje zde přesný postup tvorby a zániku peněz. Podrobně je rozepsána úloha komerčních bank, centrální banky, pojištění vkladů a nechybí i politické komentáře ohledně matení voličů nereálnými sliby. Toto dílo by mělo být "základním čtením" lidí, kteří se zajímají o problematiku peněz / ekonomik / investování. Autor upozorňuje na velmi zcestné výklady tvorby a zániku peněz, které v poslední době zaplavily média. Stejný důraz klade i na velmi zcestné výklady ekonomů, kteří mají různé teorie o tvorbě / zániků peněz , jejich "průtoku" ekonomikou, až po následné strašení hyperinflací či hyperdeflací. Poukazuje mj. na fakt, že ekonomové při studiích na VŠ neřeší přesnou problematiku peněz ( vznik a zánik ), ale v jejich učebnicích je pouze stroze uváděno, že peníze v ekonomikách jsou. Mnoho ekonomů poté nepřesně popisuje kroky centrálních bank a straší všechny kolem sebe s různými katastrofickými scénaři. Pokud dnešní finanční systém zanikne, bude to zcela jistě dle jiného scénaře, než který sami neustále popisují. Za mě osobně patří prof. ing. Josefu Jílkovi, CSc velké díky za toto dílo, které mi otřevřelo oči na věci, kterým jsem dříve mnohdy zcela správně nerozuměl. V porovnání s "konkurencí" mi přijde cena tohoto díla velmi levná, vzhledem k tomu, jakým obsahem informací disponuje !!!

    Kniha, Grada, 2013, 9788024738932

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální akční cena
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora