Exorcista E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

249 Kč s DPH
Běžně 319 Kč Nápověda Jsme transparentní

Poté, co se během svých studií na univerzitě v Georgetownu doslechl o podivných událostech, k nimž došlo v Marylandu v roce 1949, se William Peter Blatty pustil do psaní díla, které se později stalo jedním z literárních fenoménů druhé poloviny dvacátého století.Románu Exorcista, který lze bezesporu označit za Blattyho opus magnum, se od prvního… Přejít na celý popis

Hororový duben? Pecky od FOBOSU od 99 Kč včetně e-knih! FOBOS je záruky kvality a čtivosti pro všechny fanoušky hororu! Knihy vycházející pod touto značkou teď koupíte od 99 Kč. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Poté, co se během svých studií na univerzitě v Georgetownu doslechl o podivných událostech, k nimž došlo v Marylandu v roce 1949, se William Peter Blatty pustil do psaní díla, které se později stalo jedním z literárních fenoménů druhé poloviny dvacátého století.

Románu Exorcista, který lze bezesporu označit za Blattyho opus magnum, se od prvního vydání v roce 1971 jen ve Spojených státech prodalo více než třináct milionů výtisků a dočkal se překladu do bezpočtu světových jazyků. Jeho úspěch navíc podtrhla i vřele přijatá hollywoodská adaptace Williama Friedkina, která vstoupila do kin o dva roky později a stala se jedním z nejslavnějších filmových hororů všech dob.

O co tedy v příběhu jde? Jsme svědky zvláštního chování dvanáctileté dívky Regan, dcery slavné herečky. V noci se v domě ozývají tajemné zvuky, nábytek se sám od sebe hýbe… a objevují se další a další děsivé jevy, které si nikdo nedokáže vysvětlit. Situace se postupně zhoršuje (pod okny dívčina pokoje je nalezena mrtvola nejlepší přítelkyně její matky), až nakonec zbývá jediná možnost – uchýlit se k exorcismu.

Sdílet 0

série
Exorcista 1. díl z 1
Další ze série
1. Exorcista
kategorie
E-knihy » Beletrie » Detektivky, Thrillery a Horory » Horor
Témata
hollywood
Nakladatel
Fobos
jazyk
čeština
Počet stran
384
datum vydání
1.01.2023

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.8 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Ondřej Matoušek registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Kniha mě hned zaujala tématikou a byl jsem velmi rád, že jsem si ji zval. Dobře se mi četla. Velmi napínavá.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027711628

 • 5 z 5 hvězdiček Radka Pospíšilová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Exorcista mi vyloženě sedl, to je to, co potřebuju, co chci. Úžasně napsané, inteligentní, bez zbytečné omáčky, mlžení. Příběh přirozeně plynul. Postava otce Karrase mi byla hodně sympatická, žádný náboženský fanatik, byl prostě obyčejně lidský. Konec byl pro mě hodně smutný, ale v podstatě logický. Exorcista ve mě bude žít ještě dlouho.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027711628

 • 5 z 5 hvězdiček Pavlína Navrátilová registrovaný uživatel Zakoupil produkt

  Nejlepší kniha tohoto roku kterou jsem přečetla, určitě si ji přečtu znovu. Včera jsem ji dočetla a dnes si pustím film. Doporučuji všemi deseti. Kdyby to šlo, dám i více hvězdiček, tahle kniha si to zaslouží

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027711628

 • 4 z 5 hvězdiček Sabina registrovaný uživatel

  Někdy člověk potřebuje pauzu od těch slaďarniček. A tak jsem se vrhla na tuto knihu. Kdysi jsem viděla seriál Exorcista a byla jsem u něho po. Touhle knihou je inspirován film Vymítač ďábla a to jsem nikdy neviděla. Nejsem věřící, ale v tyhle paranormální věci celkem věřím a děsím se toho. Proto nesleduju filmy, které jsou o tomto, nedala bych to .S touhle knihou jsem měla co dělat hned na začátku. Bohatě stačilo, když hned na začátku knihy Chris slyší klapavé zvuky, a když přijde do pokoje k dceři tak přestanou. Celou knihu jsem měla divný pocit u žaludku. Některé scény jsou vyloženě nechutné. V knize se řeší i spoustu jiných věcí jako jsou černé mše nebo vražda. Všechno se vším souvisí. Chris je herečka a samoživitelka, doma netráví moc času a má dceru Regan. Postupně se začne Regan měnit, záchvaty vzteku, ztrácejí se jí věci z pokoje, nábytek se hýbe, začíná mluvit vulgárně. Chris je z toho nesvá a tak nechá Regan vyšetřit doktory a ti stanoví diagnózu a nasadí léky. Vše je k ničemu, nevysvětlitelné chování se stupňuje. Navíc Chris sama začíná pociťovat, že doma něco není v pořádku. Několikrát viděla dceru hrát si se spiristickou tabulkou a neví zda je to v pořádku. Až ji jeden lékař řekne, aby vyzkoušela exorcismus. A tak zoufalá Chris poprosí Damiena Karrase, aby provedl u Regan exorcismus. Chris i přesto, že doma netrávila doma mnoho času, ve všech volných chvílích byla s dcerou. Dceru nadevše miluje a změnu chování připisovala k tomu, že se o ní otec nezajímá. Byla dost skeptická k paranormálním jevům a nevěřila na ně. Je ateistka. Damien Karras je kněz a zároveň psychiatr. Když za ním přijde zoufalá Chris a žádá ho o exorcismus, nemůže tomu uvěřit a chce ji odmítnout, protože exorcismus se už nepraktikuje. Ovšem názor změní poté co Regan uvidí a párkrát se s ní setká. Na pomoc mu přijde otec Merrin, ten se už v minulosti setkal s démonem a exorcismem.

  Kniha, Fobos, 2023, 9788027711628

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 99 Kč Nápověda