Clay-Eva ve vzpomínkách radisty skupiny a spolupracovníků Kolektiv E-kniha

Clay-Eva ve vzpomínkách radisty skupiny a spolupracovníků E-kniha

Kolektiv

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

89 Kč s DPH

Všechny krásy světa s Ladislavem Ziburou a se slevou! Vydejte se s Ladislavem Ziburou na cesty a poznejte Všechny krásy světa! Více informací

Popis

Československé ministerstvo národní obrany v Londýně předpokládalo, že se rok 1944 stane rozhodujícím pro porážku nacistického Německa. V případě povstání v českých zemích mohli sehrát rozhodující roli speciálně vycvičení příslušníci zahraniční armády. Z toho důvodu bylo zahájeno vysílání dalších paraskupin do protektorátu.
Úkolem paraskupiny Clay bylo vybudovat zpravodajskou organizaci a udržovat radiotelegrafické spojení se zpravodajským odborem ministerstva národní obrany a podávat důležitá hlášení politického, hospodářského a vojenského charakteru z daného prostoru. Zpravodajci se při budování sítí pro svoji činnost opírali o statečné pomocníky. Skupina Clay své poslání splnila beze zbytku. Některé zprávy byly zásadního významu a dílem přispěly k porážce nacistické říše. Cena, kterou za to zaplatili spolupracovníci výsadkářů, však byla vysoká.
Publikace zachycuje autentické postřehy radisty skupiny Čestmíra Šikoly a věnuje se i trpkým osudům našich hrdinů v poválečné době. Novinkou oproti původnímu vydání této publikace, které připravil Jaroslav Pospíšil, je zařazení rozhovorů se spolupracovníky paraskupiny Clay Bohuslavou Zicháčkovou a Františkem Strakou, které vedl a zpracoval Jindřich Fiala.

Sdílet 0

Nakladatel
P3K
datum vydání
1.01.2014
Jazyk
čeština
Počet stran
168

Jak si vede v knihy Dobrovský?

161901. v e-shopu | 180525. minulý týden

567. v E-knihy - Historie a military | 587. minulý týden

Hodnocení a recenze čtenářů

5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • 5 z 5 hvězdiček Václav Dosoudil

    Není to zrovna radostné čtení o osudech lidí, kteří za války nasazovali životy, natož pak, jak s nimi bylo zacházeno po r. 1948. Ale jsou to dobře sepsaná fakta a historie, kterou je dobré znát a připomínat. Skvělá kniha a slavných lidech.

    Kniha, P3K, 2014, 9788087343296

Další knihy autora