Tulák chrání naši galaxii a propojuje žánry sci-fi a fantasy

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Marcela G. Marcela G.

Tulák chrání naši galaxii a propojuje žánry sci-fi a fantasy - titulní obrázek

Naostřete čepele svých mečů, seberte veškerou odvahu a vydejte se napříč zpustošenou zemí po boku tajemného Tuláka na nebezpečnou výpravu.

Nastolte řád, svrhněte démonické vládce z jejich prokletých trůnů, a především vítejte v temném světě, kde na jeho obyvatele číhají hrůzy tak strašlivé, že před nimi i samotná Smrt bledne závistí. Anglický spisovatel Peter Newman přichází do našich knihkupectví se svým dechberoucím debutem s názvem Tulák, který jistě osloví nejednoho čtenáře a zaručeně si po právu získá srdce všech věrných fanoušků sci-fi.

Sám proti všem

Po více než tisíc let střežili vznešení Andělští rytíři Trhlinu. Jak míjely celé generace a žádná hrozba nepřicházela, pozornost strážců postupně ochabovala, až se rytíři zdánlivým klidem nechali ukolébat úplně. Jednoho dne se z Trhliny vyvalila mračna démonů a zaskočení Andělští rytíři s hrůzou zjistili, že početným démonickým šikům nemají nejmenší šanci odolat. Lidstvo svedlo zoufalou bitvu o přežití a utrpělo v ní drtivou porážku. Ochránci padli! Člověk nyní žije pod neustálou hrůzovládou démonů, a jestli kdy existovala víra ve vysvobození, dávno zmizela.

Ze zoufalství však povstal Tulák, němý poutník nesoucí legendární Gamin meč, zlomený muž beze jména, který se rozhodl postavit mocnému Uchvatiteli, Necivile a dalším ohavným stvořením. Pokud ale Tulák selže a posvátný Gamin meč padne do rukou nepřítele, lidé zůstanou hračkou pekelných zrůd do konce svých dnů a navždy pohasne veškerá naděje na světlejší zítřky. Osud všech je teď v rukou jediného muže. Podaří se Tulákovi přežít a úspěšně dokončit životně důležitý úkol?

 • Tulák

  kniha

  Strhující debut plný úplatných a zkažených rytířů a ztroskotaných létajících lodí. A v centru děje stojí tajemná postava osamoceného Tuláka.Svět je zničený, slunce se rozpadlo na dva kusy. Z Trhliny…

  329 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Činy místo slov

Důvodů, proč sáhnout zrovna po novinkovém Tulákovi, je skutečně mnoho. Věřím, že čtenáře v první řadě zaujme samotná hlavní postava celé knihy. Pravda, Tulák toho moc nenamluví a příčinu jeho věčné mlčenlivosti si Peter Newman zatím nechává pro sebe. Přesto má Tulák charisma na rozdávání a absenci slov plně nahrazuje odvážnými činy a šlechetným srdcem. Opravdu těžko byste hledali originálnějšího a sympatičtějšího hlavního hrdinu. Za zmínku rozhodně stojí i bezejmenné místo, kde se příběh odehrává.

Autor nám líčí děsivý, pravděpodobně postapokalyptický svět ozářený rozpadlým sluncem, v němž se to hemží podivnými mutanty, nekrokupci a vesmírnými loděmi. Skvělé Newmanovy nápady, doprovázené bravurním popisem zdevastované krajiny, pak vytváří úžasnou kulisu pro tulákovo putování. Vzhledem k tomu, že autor nikdy přímo neuvedl, zda se děj odehrává na zdevastované planetě Zemi, často mne přepadaly chmurné úvahy ohledně naší budoucnosti. Peter Newman tedy rozhodně dokáže dobře zapůsobit na mysl čtenáře.

Do třetice musím poukázat i na perfektní propojení sci-fi a fantasy žánru. Ačkoliv bych Tuláka osobně zařadila spíše mezi science fiction literaturu, nelze přehlédnout četné fantasy prvky, jako je například výskyt démonů či existence řádu Andělských rytířů. Každopádně, ať se na novinkového Tuláka podíváte z jakéhokoliv úhlu pohledu, vždy dostanete zajímavou a neobyčejnou knihu.

Svěží vítr do sci-fi žánru

Tulák se mi vážně a upřímně líbil. Sci-fi patří dlouhodobě mezi mou nejoblíbenější literaturu a na výsost ráda jsem si knihovničku obohatila o nový přírůstek. Jak jsem již jednou naznačila, v případě Tuláka se jedná o autorovu prvotinu. Přesto si troufám tvrdit, že Peter Newman pro svou další tvorbu nasadil laťku poměrně vysoko. Pokud hledáte neotřelý příběh, výjimečného hlavního hrdinu a originalitu ve všech ohledech, jste na správné adrese. Osobně se už nyní velice těším na další Tulákova dobrodružství.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy