Svět knihy přiveze do Prahy velká jména světové literatury

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Tereza Andělová Tereza Andělová

Svět knihy přiveze do Prahy velká jména světové literatury - titulní obrázek

Ve dnech 12. až 15. května proběhne na pražském holešovickém Výstavišti největší tuzemská literární akce Svět knihy. Mezinárodní knižní veletrh a literární festival se letos koná už po dvaadvacáté.

Návštěvníky čeká řada zajímavých besed a setkání s literárními velikány, mezi kterými září jména jako Jostein Gaarder či Sandra Brown. Celým programem prostupují dvě hlavní témata, Fenomén krimi a Město jako literární kulisa. Čestným hostem veletrhu jsou severské země. Pořadatelé nezapomněli ani na děti a mládež, na své si přijdou i fanoušci žánrů fantasy a sci-fi.

České osobnosti 

Jak ukázala poslední Magnesia Litera, ženy si v rámci české literatury vedou víc než dobře. Knižního veletrhu se zúčastní nejvýraznější trojice mladých českých autorek. Kateřina Tučková se spolu s polskou spisovatelkou Margo Rejmer zaměří na literární obraz měst Brno a Bukurešť. Petra Dvořáková představí novinku Sítě a těšit se můžete i na autogramiádu Petry Soukupové.

P.S.

Aňa Geislerová

89 s DPH

Skladem

Populární herečka Aňa Geislerová bude s návštěvníky festivalu besedovat o souboru fejetonů P.S., který se v knižním světě setkal s velkým úspěchem. Bard české kultury Zdeněk Svěrák pojme autogramiádu jako dodatečnou oslavu svých osmdesátin. Doprovázet ho bude jeho věrný parťák Jaroslav Uhlíř.

Fanoušky televizního seriálu Detektivové od Nejsvětější trojice potěší pořad se speciálním hostem, herečkou Klárou Melíškovou neboli komisařkou Výrovou. Nebude chybět ani kontroverzní postava české fantastiky Lukáš Kotleta, který se besedy o sobě samém zúčastní inkognito.

Světová literatura

Chybět samozřejmě nebudou ani velká jména světové literatury. Na Svět knihy dorazí jedna z nejvýraznějších postav romantické literatury, Sandra Brown. Oblíbený ruský spisovatel a novinář Dmitry Glukhovsky představí novinku z pultů českých knihkupectví, poslední část sci-fi trilogie Metro. Královna duchařských thrillerů a krimi románů, Islanďanka Yrsa Sigurðardóttir, bude s českými čtenáři besedovat o nové knize Pamatuji si vás všechny.

Sofiin svět

Jostein Gaarder

269 s DPH

Nedostupné

Nejpřekládanější norský spisovatel Jostein Gaarder je hvězdou na poli literatury pro děti a mládež. Jeho román o dějinách filosofie Sofiin svět si zamilovali čtenáři po celém světě. Besedovat o norské dětské literatuře bude společně s autorkou fantasy trilogie Havraní kruhy Siri Pettersenovou a spisovatelem Jørnem Lierem Horstem.

Severští autoři na sebe strhli světovou pozornost poutavými krimi romány a thrillery. Ale daří se jim nejen na poli těchto žánrů. Drsné prostředí a temná severská historie ovlivnily tvorbu finské autorky Katjy Kettu, dánského autora Kima Leina či islandského spisovatele Sjóna. Všichni tři navštíví Prahu a pohovoří s návštěvníky o své tvorbě.

Vytvořte si svůj vlastní program

Jak se v tak bohatém programu zorientovat a nic nezmeškat? Na webových stránkách akce si můžete vytvořit svůj vlastní plán. Pauzy mezi jednotlivými akcemi vyplní stálý doprovodný program a výstavy.

Můžete zhlédnout výstavu nejkrásnějších českých knih roku 2015, projít si v rámci expozice Švédská místa činu, kterými chodila Lisbeth Salanderová a na kterých se staly vraždy z knih Åsy Larssonové. Zastavte se u koutku společenských her, nebo si zkraťte chvíli knižními trailery z dílny českých nakladatelství.

Další knižní veletrhy se každý rok konají v Havlíčkově Brodě a Ostravě. Oba dva nabízejí návštěvníkům širokou prezentaci knižních novinek a výběr toho nejzajímavějšího, co se v českých nakladatelstvích urodilo. Festivalové programy jsou plné autogramiád, autorských čtení a besed se spisovateli.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy