Smrtná zima, kvalitní temná dystopie

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Adriena Hovězáková Adriena Hovězáková

Smrtná zima, kvalitní temná dystopie - titulní obrázek

Hluboké a chladné lesy plné neznámých bytostí obestírají tajemný příběh Smrtné zimy, která se na světlo světa dostala díky nakladatelství Host. A já jsem jí mile překvapená!

Iracionální pověry

Příběh čtenáře zavede do daleké budoucnosti. Hluboko v lesích, neznámo kde, se skrývá opevněná osada, pozůstatky různých národů, které kdysi obývaly zemi. Všichni společně pracují a zásobují se na la prise. Zimu, jež přináší smrt. Zimu tak krutou, že si vždy vybere svou daň v podobě životů.

Na dodržování pravidel dohlíží skupina radních, kteří sebemenší vzpurnost trestají smrtí. Samozřejmě v zájmu ochrany ostatních. Nikdo nesmí do lesa. Tomu, kdo do něj vejde, hrozí zabití malmaci, nestvůrami, které v noci unáší lidi z osady, ale i krutý trest za neuposlechnutí.

Emmeline lesy nezvladatelně přitahují a nedokáže si pomoct. Ve snech slyší tajemné volání o pomoc. Jak se zachová? A kdo jsou tajemní malmaci, zlo vycházející z lesů?

 

 • Smrtná zima

  pevná vazba

  Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít. V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která…

  289 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Kvalitní young adult román

Kniha čtenáři přináší zajímavou kombinaci budoucnosti a středověku. Lidé se opět obrací k Bohu a řídí je strach z neznáma. Vždy se ale najde někdo, kdo má odvahu a hledá něco lepšího. Příběhem čtenáře po celou dobu provází záhady a tajemství, které jej nutí číst dál a dál až nakonec dojde na poslední stránku. Čtivost se knize rozhodně nedá upřít!

Smrtná zima je prvním dílem z plánované série a já už teď mohu konstatovat, že bude velmi povedená. Ač jsou aktéry více méně teenageři, celý příběh působí velmi dospěle, je skvěle napsán. Má velkou tendenci na trhu uspět. Je tajemný tak nějak opravdově, díky skvělému vykreslení padne na čtenáře tíha starostí a strachu obyčejných lidí v celé své těžkosti a sami se budou obávat toho, co jim nakonec les odkryje.

Dramatický příběh

Smrtná zima není pouze jakási dystopie, ale má také prvky thrilleru, hororu a detektivky. Kniha mě velmi nadchla, nečekala jsem, že nad ní budu přemýšlet i několik dní po přečtení. Určitě se s chutí pustím do dalšího dílu. Host mě opět nezklamal.

Nikde ani chybička, úžasně přeloženo, kvalitní četba ve svém žánru. Co víc si čtenář může přát? Titul doporučuji především mladším dospělým a dospělým, kteří mají rádi dystopie, fantasy, tajemství a drama. Každý čtenář si v ní může najít to své.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy