RECENZE: Umění žít pozitivně

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Jitka Ježková Jitka Ježková

RECENZE: Umění žít pozitivně - titulní obrázek

Na chvíli opustíme beletrii a podíváme se na zoubek i jiné literatuře. Osobní rozvoj hraje velice důležitou roli v našem životě. Pomůže nám s ním kniha Umění žít pozitivně?

Jste stále skleslí, něco vás neustále trápí, jste nešťastní, nespokojení se svým životem a stále vám něco přerůstá přes hlavu? Je na čase změna! Kniha Umění žít pozitivně od Andyho Cope a Andyho Whittakera napoví, jak na takovém šťastném životě zapracovat a jak se stát pozitivním člověkem.

 

 • Umění žít pozitivně

  pevná vazba

  Šest jednoduchých zásad, které vám změní život Chcete-li mít úžasný život, být úspěšní a šťastní, nemusíte se stát někým jiným. Stačí zjistit, co vás těší a v čem vynikáte, a pak to dělat častěji! …

  249 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

 

 

Publikace obsahuje šest zásad, které by vám měly změnit život! Je plná moudrosti, příběhů i citátů. Nalaďte se na tu správnou vlnu a pojďte se do knihy začíst. Vydala GRADA Publishing, a. s. pod značkou ALFERIA.

V této knize nám autoři prozradí „tajemství“ šťastných lidí neboli pozitivních lidí. Jsou snad šťastní lidé pošetilí, snílkové s hlavou v oblacích, ťululum? Nikoliv!

„Proč být obyčejní, když můžete být neobyčejní? Proč mít život jen černobílý, když může být barevný?“

Richard Wilkins Zig Ziglar konstatoval, že pozitivní lidé nedokáží „cokoliv“. Nedokážete vést složitou chirurgickou operaci – dokonce ani menší zákrok. Nedokážete se trefit basketbalovým míčem do koše, ačkoliv jste pozitivně smýšlející člověk. Lze však říct, že lidé s pozitivním myšlením nezvládnou „cokoli“. Ale s pozitivním myšlením zvládnete „vše“ lépe než s negativním přístupem. Ono pozitivní myšlení otevírá cestu ke schopnostem, které už máte.

„Průměrné dítě se směje přibližně 400krát za den, průměrný dospělý se směje pouze patnáctkrát za den. Kam zmizelo těch 385 zasmání?“

Velice nás ovlivňují rodiče a učitelé. Soustavně nám vtloukají do hlavy, že se musíme pilně učit a pracovat, najít si dobrou práci a především přestat žít ve světě pohádek. Autoři zde konstatují zajímavou myšlenku: „Kdo vás naučil myslet?“ Výsledek je zcela jasný. Naše myšlení se možná malinko změnilo, jak plynul čas, ale podstata je naprosto stejná. Způsob myšlení jsme zdědili. Hlavní zásada, již pozitivní lidé dodržují, aby byli šťastní a plní života, zní: „ROZHODLI SE BÝT POZITIVNÍ.“ Zní to jako samozřejmost, ale protože jsme se rozhodli být pozitivní, dokážeme zvládat problémy s větším odhodláním, urputností i nadšením.

Autoři podotýkají

– 10% života tvoří vše, co se nám kdy přihodí

– 90 % života se odvíjí od toho, jak reagujete na těchto 10% událostí.

To znamená, že 10 % věcí, které se nám v životě přihodí, nemáme možnost ovlivnit.

Například se nám pokazí pračka. Tuto situaci nemáme možnost ovlivnit. Záleží ovšem, jak se k této situaci postavíme. Cope a Whittaker dále uvádí, že první čtyři minuty každé interakce jsou nejdůležitější. I my můžeme dokázat nadchnout druhé svou energií a pozitivou. Musíme se naučit zanechat na druhých pozitivní stopy. Máme si jít také za svým snem.

Znáte HUGG cíl? Zkratka je tvořena ze slov Huge Unbelievably Great Goals (obrovské neuvěřitelně skvělé cíle). Hugg cíle jsou ohromné, téměř na hranici uskutečnitelnosti. Abychom jich dosáhli, musíme posbírat všechny síly. A dále je třeba své silné stránky stále rozvíjet, posilovat. Tato kniha tedy přináší šest základních jednoduchých zásad či rad, které zaručují změnit život a stát se tak pozitivním člověkem.

K čemu všemu to je? No přeci abychom prožili lepší šťastnější život. I já se snažím být pozitivním člověkem, ale občas na mě sedne nějaký ten splín či se vyskytnou situace, které jsou těžké. Je však na čase umět se k nim pozitivně naladit a nebrat vše tak moc vážně.

Kniha je plná příběhů autorů i lidí ze života, pokládá nám zásadní otázky, nad nimiž bychom se měli pořádně zamyslet. Nalezneme zde řadu skvělých citátů. Knihu pochopí i lajk, není psaná nijak zvlášť odborně, že byste něčemu neporozuměli. Je plná moudrosti i humoru. Díky této knize byste si měli uvědomit, jaké jsou vaše silné stránky, jak byste je eventuálně mohli dál rozvíjet a jak se v životě umět také posunout dál. Jak konstatují autoři knihy, udělejme první kroky k naší úžasné budoucnosti! Jděte si za svými sny, ač se na první pohled zdají být těžké, ač se nemusí povést. Důležitá je ta cesta, ten krok kupředu. A ta nás může zavést tam, kam bychom ani nečekali. Věřte svým snům!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet