RECENZE: Tajemství těla od Albi

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Zdeněk Gothard Zdeněk Gothard

RECENZE: Tajemství těla od Albi - titulní obrázek

Redaktor Zdeněk Gothard, milovník společenských her, podrobil svému kritickému oku novou deskovku od společnosti Albi. Jaké dojmy z Tajemství těla měl, si přečtěte v jeho recenzi.

Svoje místo v mé sbírce her mají také vědomostní hry. Tento typ deskovek nebývá mezi některými lidmi až tak oblíbený, protože se u nich většinou cítíte, že nic nevíte a v hlavě máte místo potřebných vědomostí opičku hrající na činely. U těchto her musí být kladen důraz na to, aby hra byla vyvážená a zábavná. Aby se někdo příliš chytrý nebo naopak méně chytrý zbytečně nenudil. Jednou z těch zábavných vědomostních deskových her je i Tajemství těla od Albi.

 

 • ALBI Tajemství těla

  Hra

  Podívejte se sami na sebe jinýma očima. Zkoumání lidského těla je nekonečná zábava. Víte, že lidské tělo vyprodukuje za půl hodiny tolik tepla, že by přivedlo k varu asi 4 litry vody? Že naše srdce…

  499 Kč

  Nedostupné

  Mám

 

Hra je vytvořena na motivy stejnojmenného pořadu vysílaného Českou televizí. Pořad si klade za cíl seznámit diváky se záhadami a tajemstvími lidského těla formou zábavných pokusů. Že jste pořad nikdy neviděli, ba co víc, ani jste o něm neslyšeli? Buďte v klidu, já také ne. To nám však nebrání v tom, abychom si doma zasoutěžili na téma vědomostí o našem těle.

 

Jak jsem již zmínil výše, hra má totožné logo s televizním pořadem. Krabice je menšího rozměru, takže nezabere doma, případně v cestovním zavazadle příliš místa. Krabice obsahuje pouze kartičky s otázkami, figurky, kostku a hrací plán. Ani rozložená hra není nijak prostorově náročná, takže si ji můžete zahrát i na menším stolečku, například ve vlaku (u některých spojů by se to opravdu hodilo).

 

Kartičky s otázkami jsou rozděleny na tři obtížnosti a k té nejtěžší patří ještě obrázkové kartičky. Na hracím plánu jsou znázorněny dvě DNA šroubovice v soustředném kruhu kolem červeného puntíku. Cílem hry je dostat se z vnější šroubovice až na středový puntík. Abyste postoupili z vnější šroubovice, musíte uhádnout tři otázky z kategorie nejlehčích. Z menší šroubovice postoupíte správným zodpovězením dvou středně těžkých otázek a vítězem se stanete, pokud budete znát jednu odpověď na otázku z kategorie těžkých.

 

Některé otázky jsou opravdu záludné, ale nebojte, vždy máte na výběr z několika možností. Z kolika? To záleží na tom, jaké obtížnosti je otázka. Ze dvou vybíráte u nejlehčích otázek, ze tří u středních a čtyři různé odpovědi kartička nabízí u těch nejtěžších.

Hra je relativně rychlá i ve čtyřech hráčích. Ale budete se divit, jak těžké je někdy vybrat tu správnou ze dvou nabízených možností (kam se hrabe Sofiina volba). Tajemství těla potěší především soutěživé jedince a milovníky vědomostních her, ale můžete ji využít i jako výukový prostředek pro svoje školou povinné ratolesti.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet