RECENZE: Holky se čtečkou

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Adriana Šťastná Adriana Šťastná

RECENZE: Holky se čtečkou - titulní obrázek

Příběh tak pravdivý a silný, který určitě nebude čtením pro každého. Katce nic v životě neschází – má skvělého přítele Pavla, může si dovolit po čem touží, pracuje v jeho firmě a cestování po světě je jen třešničkou na dortu. Život, který by jí možná i nejedna žena záviděla, ale jen do chvíle, než se Pavel rozhodne Katku doslova ze dne na den vyhodit na ulici.

 

 

No dobře, byl tak „milosrdný“, že jí ještě na pár měsíců zaplatil nájem, ale o tom, jaký bude její osud dál, se již příliš nezajímal. Proč by taky – našel si novou přítelkyni, se kterou navíc čeká dítě. Vše, co spolu s Katkou prožili, hodil za hlavu a vyměnil ji rychlostí blesku.

Katce se v tu chvíli zhroutil celý svět. Ocitá se sama, musí začít kompletně od začátku a její psychický stav je ideálním případem pro psychologa. Nezvládá být sama, bojí se tmy, neustále si vše přemítá. Její panické ataky se každým dnem zhoršují a není den, kdy by nemyslela na to nejhorší. Ostatně v životě už jí žádná radost nezůstala. Rodinu téměř nemá a s kamarádkami je to velmi složité. Zůstala úplně sama. Topí se ve vlastním smutku a čeká na zázrak, nebo možná i vysvobození.

Holky-se-cteckou-recenzeHolky se čtečkou

Nezbývá jí ale nic jiného, než se začít trochu vzpamatovávat a stavět se na vlastní nohy. Začátky jsou obzvlášť těžké a v její situaci navíc velmi bolestivé. Určitou náplast na duši ale dostává ve chvíli, kdy začne docházet do práce, kde pracuje na noční směny, což jí velmi pomáhá, protože být sama doma přes noc je pro ni noční můrou.

Až tam si začne uvědomovat, že život se občas s nikým příliš nemazlí a vyslechne si nejeden z osudů žen, se kterýma se v práci pravidelně setkává. Její život začíná dál plynout a ona si tak postupně uvědomuje a přehodnocuje některé životní priority.

Verdikt

Příběh Katky je o odvaze začít znovu, i když už to někdy vypadá, že lepší zítřky už na nikoho nečekají. O tom, že některé věci, vztahy, ale i určité životní jistoty jsou pomíjivé a nemusejí trvat věčně.

Tato kniha bude jistě velkou motivací nejen pro ty, kteří se do podobné situace v minulosti dostali, ale věřím, že si v ní najde každý to, co přesně potřebuje. Vyprávění Katky pomůže překonat těžké chvíle samoty a mnohdy i neporozumění okolí, protože čas od času i ti nejbližší raději dělají, že prosby o pomoc neslyší.

Klobouk dolů před autorem za tak velmi kvalitně zpracovaný příběh, který není nudný, naivní a ani ke konci přehnaně růžový. Věřím, že v každém z nás může být kus Kačky, která potřebuje jen najít odvahu se znovu odrazit a začít znovu.

 

Hodnocení: 100 %

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy