Povídky podivných - vyprávění, jež vás pohladí po vaší pravděpodobně podivné duši

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Marcela G. Marcela G.

Povídky podivných - vyprávění, jež vás pohladí po vaší pravděpodobně podivné duši - titulní obrázek

Pokud jste si podobně jako já stýskali, že s burtonovskou slečnou Peregrinovou odzvonilo i našim oblíbeným podivnostem, naštěstí jste se mýlili! Ransom Riggs si pro své čtenáře nachystal horkou novinku s názvem Povídky podivných a my tak opět dostaneme šanci na vlastní kůži zažít prazvláštní dobrodružství všeho druhu.

Trilogie amerického spisovatele Ransoma Riggse o podivných dětech si získala srdce čtenářů po celém světě, a právem se zařadila mezi nejoblíbenější knihy loňského roku. Podivní mimo jiné viditelně zabodovali i na stříbrném plátně, kde se o jejich filmovou podobu postaral geniální režisér Tim Burton, čímž se rychle dostali také do povědomí filmových fanoušků. Ve své nové knize Povídky podivných si autor na pomoc přizval dokonce samotného Millarda Nullingse, jehož si jistě dobře pamatujete jako chráněnce slečny Peregrinové. Editace dávných legend se tedy ujala osoba nejpovolanější a na nás čeká deset opravdu podivuhodných příběhů!

Kdysi dávno...

Stejně jako my i podivní mají své prastaré legendy. Báje a pohádky, které se předávají ústně z generace na generaci, jsou nedílnou součástí folklóru a historie podivných, odkud dlouhé věky čerpají moudrost svých předků. Zpočátku žili všichni s abnormálními schopnostmi bez problémů mezi běžnými smrtelníky. Postupem času je však jejich zvláštní nadání vystavilo hněvu obyčejných lidí. Ti se podivných báli a jejich speciální vlastnosti jim mnohdy připadaly odporné. Podivní byli proto pronásledováni, krutě mučeni a vražděni, až skončili izolováni na samém okraji společnosti. Tehdy se objevila první ymbryna, vytvořila pro své soukmenovce časovou smyčku a napsala tak úvodní kapitolu dějin výjimečně nadaných. Tento a devět jiných kouzelných příběhů čeká na své objevení v novinkových Povídkách podivných. Některé byly zmíněny v Riggsově trilogii, s dalšími se setkáme úplně poprvé. Ať už se zakousnete do Legendy o Cuthbertovi, Cocobola či Holubů od Svatého Pavla, vždy si odnesete vyprávění, jež vás pohladí po vaší pravděpodobně podivné duši.

 

 • Povídky podivných

  pevná vazba

  Také vás vždy zajímalo, kde se vzaly podivné děti ze Sirotčince slečny Peregrinové? Ještě dříve, než slečna Peregrinová vytvořila smyčku – domov a útočiště – pro dnes již dobře známé podivné děti,…

  298 Kč

  Nedostupné

  Četl(a) jsem

Magická atmosféra

Povídky podivných jsou skrz naskrz originální, ve všech ohledech podmanivé čtení, jež mě bavilo od začátku do konce a jen horko těžko bych vybírala pouze jeden oblíbený příběh. Své si tu najde zkrátka každý! Kniha se mi natolik líbila, že se k ní musím rozhodně v blízké době vrátit. Každý příběh oplývá vyloženě magickou atmosférou, jež občas balancuje na samé hranici tajemna. Tuším, že minimálně u jedné z povídek vás příjemně zamrazí, u zbylých pojede vaše představivost na plné obrátky. Věřím, že až se ponoříte do novinky z autorské dílny Ransoma Riggse, alespoň na malou chvilku se vrátíte zpátky do dětských let, kdy všechno bylo možné a naše fantasie neznala mezí. Co říkáte, odoláte?

Jasná volba pro malé i velké čtenáře

Ať už patříte mezi věrné obdivovatele Sirotčince slečny Peregrinové, či slyšíte o podivných dětech poprvé, neváhejte a začtěte se do novinkových Povídek podivných. Knihu bych doporučila všem čtenářům, kteří si oblíbili žánr fantasy, a současně nepohrdnou pohádkově laděnými příběhy. Na své si zaručeně přijdou i všichni milovníci originality a tajemna, protože s takovými ingrediencemi autor zásadně nešetří, a v jeho knihách si jich vždy dopřejete plnými doušky! Pro fanoušky Ransoma Riggse jsou potom Povídky vyloženou nutností. Pokud přemýšlíte, čím vykouzlíte úsměv na tváři svých malých ratolestí k nadcházejícímu Mezinárodnímu dni dětí, určitě nesáhnete vedle, když se rozhodnete obdarovat je dobrou knihou. Právě takové jsou totiž Povídky podivných, které si vás naprosto získají!

Hodnocení: *     *     *     *     *

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet

Související knihy