Krásný vánoční dárek, který pomáhá - Kalendář Nadačního fondu Seňorina

Sdílejte článek s přáteli Sdílet 0 Sdílet

Knihy Dobrovský Knihy Dobrovský

Krásný vánoční dárek, který pomáhá - Kalendář Nadačního fondu Seňorina - titulní obrázek

Umělecký kalendář VŠECHNO JE NORMÁLNÍ je krásným vánočním dárkem s charitativním záměrem. Připravil jej Nadační fond Seňorina, který pomáhá lidem s Alzheimerovou nemocí. Výtěžek poputuje do Centra, kde o osoby s touto nemocí pečují.

Kalendář představuje známé české osobnosti v situacích, nad kterými se většina z nás pozastaví, ale pro lidi s Alzheimerovou chorobou jsou naprosto běžné: sedmkrát za noc se svléknout a obléknout, vyrazit v pyžamu do oblíbené kavárny, zoufale se snažit formulovat myšlenku, přestože se slova vytratila z hlavy, objevit v lednici fén a vůbec netušit, kdo ho tam dal, aj. Proto v každém měsíci kalendáře symbolicky chybí pár dní.

 

  •  

Martina Preissová, herečka Národního divadla, přišla s myšlenkou uměleckého kalendáře, do nějž chtěla zahrnout slavné osobnosti. Tak vznikl nápad na skvělý projekt, který jsme se rozhodli realizovat. Hrstka statečných celebrit nám na nabídku spolupráce kývla a vzdala se nároku na jakýkoliv honorář.

A co v kalendáři najdete? 

Například měsíc leden patří Ivaně Jirešové, která pózovala v Café Louver s natáčkami, v pyžamu. Únor a Daniela Drtinová, která zpovídala lamy uvnitř budovy mediálního domu Economia. Říjen a Bára Hrzánová, která hraje Člověče, nezlob se s kancem na zdi. A spousta dalších oblíbených osobností, jako Saša Rašilov, Vladimír Javorský, Jitka Smutná či Pavel Baťek ve zdánlivě absurdních situacíchKalendář můžete zakoupit ve všech našich prodejnách, potěšit své blízké či sebe a zároveň pomoci lidem, kteří pomoc opravdu potřebují.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!

Sdílet 0 Sdílet