Kate Elizabeth Russell*Maine, USA, 1984

Začínající spisovatelka, promovaná Ph.D. Kate Elizabeth Russelová, napsala prozatím jen jednu knihu, ta se však okamžitě stala v Americe národním bestsellerem, a tak trochu vyvolala poprask.

Má temná Vanessa (2020) je příběh patnáctileté Vanessy, který přesahuje až do její dospělosti, o sedm let později. Tehdy se na ní obrátí s prosbou o pomoc současná studentka stejné školy, kterou kdysi studovala i Vanessa. Ta je však na vahách, neboť nařčení, o které se zde jedná, se týká Vanessina profesora, s nímž měla sama na škole osudový románek. Byla to však opravdická láska, anebo jen manipulace a zneužívání? Co z toho si Vanessa ve skutečnosti přizná?

Více informací

Prvotinou Má temná Vanessa, jako kdyby autorka naznačovala, že něco podobného prožila i ona sama a odborná kritika knihu, v souvislosti s jejím poukazem na hnutí Me Too, označuje za kontroverzní. Přesto je čtenáři a médii hodnocena kladně, a to zvláště pro její pozitivní vliv na oběti sexuálního obtěžování a násilí, ale i na veřejné mínění o nich. Dobře přijato bylo i téma práva jednotlivců na soukromí s ohledem na jejich dříve prožitá traumata.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení