Marie Poledňáková*Strakonice, 1941

S tebou mě baví svět, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny. Marii Poledňákovou známe všichni především jako vynikající režisérku a scénáristku nezapomenutelných dětských komedií. Svůj vypravěčský talent využívá absolventka AMU také při psaní knih.

Více informací

Marie Poledňáková se narodila do rodiny univerzitního profesora. Po vystudování gymnázia toužila po studiu chemie, místo toho ale byla nucena nastoupit do továrny na výrobu nádobí. Svůj sen studovat vysokou školu si však nakonec splnila – nastoupila na AMU, kde se věnovala oboru dramaturgie. Odtud byl už jen krůček k televizi a k vlastním filmovým projektům.

První velký úspěch zaznamenala režisérka s komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku. Při psaní příběhu se autorka inspirovala lumpárnami syna Péti, který si odjakživa moc přál psa a dlouho se pokoušel najít náhradního tatínka. Většina jejích scénářů vyšla také knižně. Marie Poledňáková mimo jiné sepsala svou autobiografii a je autorkou detektivního románu Ten, kdo tě miloval.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení