Kathryn Hughesová*Altrincham, Velká Británie, 1959

Britská spisovatelka Kathryn Hughesová je vystudovaná historička, novinářka a oceňovaná autorka biografií. Už jako studentka Oxfordské univerzity si vybrala obor historie viktoriánské Anglie, z kterého později mnohokrát čerpala při psaní svých děl.

Kathryn Hughesová započala svou tvůrčí kariéru prvotinou The Victoria Governess (1993). Než k tomu však došlo, dosáhla velkých úspěchů biografiemi význačných osobností. V roce 1999 dosáhla její kniha George Eliot: The Last Victorian na cenu James Tait Black Memorial Prize za biografii.

Více informací

V roce 2013 se Kathryn Hughesová rozhodla vydat na vlastní náklady svou knihu Dopis. Jak sama říká: „Pracovala jsem na ní tak dlouho, že jsem ji nemohla nechat jen tak ležet v šuplíku.“ Tento krásný příběh o lásce, přátelství a lidských osudech byl tak úspěšný, že nyní vychází v milionových nákladech a byl přeložen do 25 jazyků. A neméně úspěšný byl i její následující román Tajemství (2016).

V roce 2018 spatřil světlo světa další román Kathryn Hughesové, Klíč. Silný emotivní příběh z nemocnice pro duševně choré a přesahem až 50 let, vyšel v létě 2021 v českém překladu i u nás .

O rok později vyšel nejnovější román Kathryn Hughesové Poslední slib (2019) a okamžitě v Prima magazine Big Book Awards vyhrál cenu Kniha roku.

Kathryn Hughesová je mimo jiné editorkou magazínu Prospect, dopisovatelkou časopisů The Guardian, The Economist a The Times a pracuje jako ředitelka fakulty kreativního psaní na University of East Anglia. Je také členkou Královské historické společnosti (RHS) a Královské společnosti pro literaturu (RSL).

Kathryn Hughesová je více než 29 let vdaná. Se svým manželem během této doby vychovali dvě děti a procestovali kus světa včetně Indie, Singapuru, Jižní Afriky a Nového Zélandu. V současné době spolu žijí v malé vesničce poblíž Manchesteru.

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Knihy autora

Typ knihy

Stav

Hodnocení