John Gray

John Gray je americký spisovatel, který proslul publikací Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše (1992), která pojednává nejen o partnerských vztazích, ale je také návodem k vzájemnému porozumění.

Více informací

 

 

 

Na tento titul navázal řadou dalších knih s podobnou tematikou, Mars a Venuše s láskou, Mars a Venuše v posteli, Mars a Venuše ve stresu aj. Nejnovější kniha vychází pod nakladatelstvím Práh, spadá pod pedagogické čtení a nese název Krize chlapectví (2020). Gray ji napsal společně s Warrenem Thomasem Farrellem. Pojednává o výchově chlapců v dnešní době, o jejich vztahu k matce, modernímu světu i jisté “ krizi” mužského pohlavní v současném světě.

Gray byl po dobu devíti let hinduistickým mnichem ve Švýcarsku, zde získal magisterský titul, později na Kolumbijské univerzitě také doktorát z psychologie. Ostatními psychology bývá ale často kritizován, mnozí považují jeho názory za příliš obecné a zlehčující. Gray si však drží velkou popularitu, jeho knihy jsou neustále čtené a on sám vede spokojený život s manželkou a dcerami.

Sdílet 0

Seřadit:

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba

Knihy autora

Seřadit:

Typ produktu

Dostupnost

Stav

Hodnocení

Vazba