S láskou máma: thriller, který mě vytáhl ze čtecí krize | RECENZE
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Audiokniha (mp3)
Kniha je ve formátu mp3
329 Kč s DPH
Jsme transparentní
Každá je jiná, ale všechny po svém usilují o štěstí, lásku a životní naplnění. Během prvního roku bojů Severu proti Jihu prožívají čtyři sestry rozdílných povah pod dohledem starostlivé matky nejrůznější sourozenecká škádlení, nacházejí přátelství, snaží se pomáhat druhým a potkávají je první citové zmatky. Romantická Meg, nezkrotná Jo, plachá… Přejít na celý popis
Každá je jiná, ale všechny po svém usilují o štěstí, lásku a životní naplnění. Během prvního roku bojů Severu proti Jihu prožívají čtyři sestry rozdílných povah pod dohledem starostlivé matky nejrůznější sourozenecká škádlení, nacházejí přátelství, snaží se pomáhat druhým a potkávají je první citové zmatky. Romantická Meg, nezkrotná Jo, plachá Beth a rozmazlená Amy musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, nedostatku či vážné chorobě, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. „Malé ženy jsou dodnes klasikou a na rozdíl od mnoha jiných děl 19. století nebyly nikdy zapomenuty. Něco z jejich kouzla zřejmě dokáže odolat času i proměnám literárního vkusu.“ Jana Kunová, překladatelka
Audiokniha (P) & © OneHotBook, 2018. Všechna práva vyhrazena.
Louis May Alcott (1832—1888)
Americká spisovatelka vyrostla v harmonické rodině, která žila v duchu německé transcendentalistické filozofie. Finanční situace ji už v mládí přiměla, aby pracovala jako učitelka, švadlena, guvernantka, pomocnice a nakonec i spisovatelka. První publikovanou povídku Soupeřící malíři (The Rival Painters) napsala v šestnácti letech. O dva roky později následovala první kniha Květinové bajky (Flower Fables, 1854), roku 1860 začala přispívat do magazínu Atlantic Monthly. Pod pseudonymem A. M. Barnard psala kvůli výdělku i brakovou literaturu. Skutečný úspěch přišel až s první částí románu Malé ženy (Little women or Meg, Jo, Beth and Amy, 1868), v němž se inspirovala vlastním dětstvím. Knihu psala na objednávku a brzy k ní přibyla i druhá část (Good wives, 1869), kde líčí dospívání svých hrdinek a jejich hledání manželského štěstí. Později doplnila další díly Malí muži (Little men, 1871) nebo Jo a její hoši (Jo’s boys, 1886). Zastávala abolicionistické a feministické názory, byla obránkyní sufražetek a stala se první ženou registrovanou do volební komise v Concordu.
Andrea Elsnerová (*1977)
Po studiu herectví na pražské konzervatoři nastoupila do angažmá v Městském divadle Mladá Boleslav. Odtud v roce 1999 přešla do Divadla na Vinohradech, kde působí dodnes. Na televizní obrazovce se poprvé objevila v seriálu Prima sezona (1994) a ve stejném roce ztvárnila roli novicky ve filmu Řád, za kterou byla nominována na Českého lva a oceněna Zlatým glóbem na pražském MFF. Největší popularitu ale získala díky seriálu Četnické humoresky (2000, 2003) a objevila se také v dalších televizních sériích Život na zámku, Hříšní lidé města brněnského, Hraběnky či Cukrárna, dále v pohádce Rumplcimprcampr (1997) nebo ve snímcích Fany (1995), Co chytneš v žitě (1998) či Rafťáci (2008). Kromě toho úspěšně spolupracuje s rozhlasem a věnuje se dabingu.
4.4 z 5 90 hodnocení čtenářů
57× 5 hvězdiček 15× 4 hvězdičky 13× 3 hvězdičky 4× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Kristýna Vaňková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Sice mi trvalo se knihou prokousat, protože to není zrovna nejzáživnější čtení, každopádně se mi kniha i přesto líbila.
Klara registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Naprosto skvělá kniha, která se hned stala mou oblíbenou. Byla napínavá, dojemná...prostě skvělá. Rozhodně se k ní mám v plánu v budoucnu vrátit :)
Nela registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Moc se mi líbilo, jen asi jí člověk ocení až ve zralejším věku než je puberta ..
Bára registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
O knize a příběhu čtyř žen jsem hodně slyšela a po nějakém čase, jsme se rozhodla, že si ho přečtu. Velmi se mi kniha líbila a určitě jsem ji četla s velkým nadšením, myslím, že si najde další čtenáře v každé době. Určitě doporčuji.
Atlantis registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Hned několikanásobná dávka ženských hrdinek, za mě skvělé.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Napětí, rodinná tajemství, brutální vraždy, zmizelé dívky i minulost,...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...
Po knize Pošta Jindekde jsem sáhla hlavně proto, že mám tvorbu Emily J....
Rychlost, jakou jsem proletěla seriálem Spalující rivalita (Heated Rivalry) i...
Žijeme ve světě neuvěřitelných možností, a přesto by to mohlo být...
České autorky letos rozhodně nezůstávají u jednoho žánru ani tématu....