4.7 z 5 hvězdiček
měkká vazbaAudiokniha (mp3)
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátu mp3
199 Kč s DPH
Jsme transparentní
Pohádková hra z českého podzámčí o poddanství, strachu z vrchnosti a odvaze. Generacemi oblíbená divadelní klasika v novém rozhlasovém nastudování. V hlavních rolích uslyšíte Helenu Dvořákovou, Petra Lněničku, Ivana Trojana, Jaroslava Plesla, Davida Novotného, Petru Špalkovou, Františka Němce, Ondřeje Rychlého, Terezu Císařovou, Danielu… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Zaklínač IX.- Rozcestí krkavců
-
Král Lear
-
Kouzelná lucerna
-
Strakonický dudák
-
Kouzelná Lucerna
-
Bílá nemoc
-
Strakonický dudák
-
Zvíře z Lucernu
-
Červená lucerna
-
Červená lucerna
-
Sen noci svatojánské (2016)
-
Dvořák v Lucerně
-
Album scén z divadelních her
-
Světlo na pavlači
-
Podzimní děsy
-
Už jsou tady Vánoce
-
Kniha Vesmír - Kouzelné čtení Albi
-
Škola pro muže
-
Poprask na laguně
-
O Lucince a kouzelné lucerně
-
Kořeny zla
-
Voda dní
-
Naši furianti
-
Gazdina roba
Pohádková hra z českého podzámčí o poddanství, strachu z vrchnosti a odvaze. Generacemi oblíbená divadelní klasika v novém rozhlasovém nastudování. V hlavních rolích uslyšíte Helenu Dvořákovou, Petra Lněničku, Ivana Trojana, Jaroslava Plesla, Davida Novotného, Petru Špalkovou, Františka Němce, Ondřeje Rychlého, Terezu Císařovou, Danielu Kolářovou nebo Kamila Halbicha.Alois Jirásek je známý především jako prozaik, nezanedbatelnou část své tvůrčí energie však věnoval také divadlu. Z dvanácti her, které napsal, zůstala do dnešních dnů nejhranější pohádková Lucerna, v níž chtěl Jirásek podle vlastních slov "?podat kus českého života z doby robotnictví a poddanství." A také vystihnout to, čemu sám říká "česká povaha". Portrétů této české povahy nabízí autor v Lucerně hned několik a nejsou vždy pro náš národ zrovna lichotivé. Jen v menšině je české podzámčí schopné odolávat nátlaku i svodům vrchnosti, neohýbat předem hřbet nebo se dokonce vzdát vlastního prospěchu, protože by to znamenalo zradit své bližní.Od prvního uvedení v roce 1905 vzalo české publikum Lucernu okamžitě za svou, o čemž svědčí na tehdejší dobu mimořádných 33 repríz, kterých se inscenace v Národním divadle dočkala. Velké oblibě se od začátku těšily pohádkové bytosti vodníků i komediální scény venkovských šumařů, chystajících se nové vrchnosti sehrát kasací. A své kouzlo si hra o čarovné lípě, stojící jako živý symbol na hranici mlynářových polí a knížecího lesa, našich časů a odvěké minulosti, lidského světa a světa přírodních sil, zachovala podnes. Jak o tom svědčí další a další generace divadelníků a diváků, kteří se kolem ní scházejí.
- interpreti
- Václav Vydra | Igor Bareš | David Novotný | Jan Vlasák | Daniela Kolářová | Petra Špalková | Ivan Trojan | Petr Lněnička | Helena Dvořáková | František Němec | Jaroslav Plesl | Ondřej Rychlý | Kamil Halbich | Jaromír Dulava | Miroslav Krobot | Tomáš Pergl | Petr Šplíchal | Tereza Císařová | Karolína Půčková | Libor Vacek | Jiří Litoš | Václav Balák | Jana Knappová | Vít Popp | Radka Tučková | Zdeněk Sadovský | Elena Vanová
- kategorie
-
Audioknihy »
Beletrie »
Divadelní hry
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.5 z 5 8 hodnocení čtenářů
5× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Petra registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Krásná pohádková hra, kterou jsem shlédla již několikrát.
Přečíst více -
Jana H. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Tato divadelní hra je krásná.Má mnoho zpracování ,ale dokáže zaujmout v jakékoliv podobě.Český klenot.
Přečíst více -
Adriana Dosedělová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
S Jiráskem je to těžké, někdo jej miluje a někdo ho nesnáší. Jeho jazyk není zrovna nejlehčí, a proto je tak rozporuplný. To se projevuje i v Lucerně. Navíc, ne nadarmo se mu říká, že je autorem z doby Temna. Jeho dílo je nějakým způsobem ponuré. Každé dílo.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Máme pro vás novinku: Pojištění proti poškození a ztrátě pro nákupy bez starostí
-
Svědectví o životě v KLDR 2 - Hovory z rudého pekla | RECENZE
-
10 nejlepších deskovek, které prostě musíte vyzkoušet!
-
Pirueta - když se hokej potká s baletem: Pohádka, které nejde odolat | RECENZE
-
Darujte dětem kouzlo Vánoc: jedinečný set Albi tužky a Zimních pohádek jen u nás!
-
Láska na spadnutí: Román plný pořádného jiskření a lehkého humoru | RECENZE
-
5 nejkrásnějších vánočních obálek a pár tipů navíc
-
Tipy na knižní dárečky pro malé čtenáře | Vánoce voní knihou
-
Atomové šelmy: Když predátoři vyrážejí na lov postapo fanoušků | RECENZE
-
Festival Knižních závisláků 2026: Poprvé v Praze! Vstupenky v prodeji za zvýhodněnou cenu
-
Stranger Things 5: První vlna nasadila laťku hodně vysoko | RECENZE BEZ SPOILERŮ
-
Atmosféra, která pohltí: T. J. Reid přináší další silný román| RECENZE