2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke interpret Richard Honzovič Audiokniha (Mp3)

2001: Vesmírná odysea - Arthur C. Clarke

2001: Vesmírná odysea Audiokniha (Mp3)

Arthur C. Clarke interpret Richard Honzovič

Mám
Chci si koupit

Audiokniha

 • Ihned ke stažení

299 Kč s DPH

Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø Nejnovější počin krále severské krimi, Žárlivost a jiné povídky, je konečně skladem! Více informací

Popis

Sci-fi román, který navždy změnil podobu žánru Předloha kultovního filmu Stanleyho Kubricka Audioknižní operní opus, který posouvá hranice mluveného slova V měsíčním kráteru Tycho je nalezen záhadný objekt: černý monolit, který vysílá pravidelný elektromagnetický signál na jeden ze Saturnových měsíců. Vůbec poprvé je proto hluboko do Sluneční soustavy vypravena lidská posádka. Ještě než dosáhne cíle, objeví se podivné technické obtíže, které postupně narůstají do děsivých rozměrů. Kapitán lodi David Bowman musí čelit selhávajícímu lodnímu systému, jež mění vědeckou misi v boj o život. Černý mimozemský kvádr na Japetu mezitím mlčí a čeká. Existuje odpověď na věčnou otázku o původu člověka a jeho místě ve vesmíru? Cesta za limity lidské zkušenosti, za hranice prostoru a času, posouvá hranice mluveného slova, hudby a zvuku. Arthur C. Clarke (1917–2008) Britský vynálezce, společně s Robertem Heinleinem a Isaacem Asimovem patřil do Velké trojky žánru science fiction. Za druhé světové války sloužil jako radiový instruktor, poté vystudoval matematiku a fyziku na King's College v Londýně. Žánru sci-fi se věnoval jako spisovatel od roku 1946. Z jeho raných děl jsou nejznámější romány Konec dětství a Město a hvězdy, z pozdějších pak Měsíční prach či žánrovými cenami ověnčené Setkání s Rámou a Rajské fontány. Román 2001: Vesmírná odysea vznikal souběžně se slavným stejnojmenným snímkem Stanleyho Kubricka. V následujících letech se k němu Clarke vrátil ve třech pokračováních. Vedle literární tvorby proslul jako vynálezce geostacionární telekomunikační družice. S myšlenkou satelitu zavěšeného na pevném místě na obloze přišel už v roce 1945, dlouho před vypuštěním první družice do vesmíru. Dvakrát byl předsedou Britské Interplanetární Společnosti, byl nominován na Nobelovu cenu míru a za své zásluhy získal šlechtický titul. Richard Honzovič (1934–2005) Legendární hlasatel, moderátor a dabér. Už jako malý chtěl pracovat v médiích a tak po maturitě v roce 1952 nastoupil do Československého rozhlasu. Chvíli poté působil i jako hlasatel zpráv v Československé televizi. Jelikož se v roce 1968 podílel na protiokupačním vysílání, nesměl na obrazovku a byl propuštěn. Pracoval pro Krátký film Praha a namlouval komentáře Československého filmového týdeníku a mnoha technických a přírodopisných dokumentů. Uváděl pořad Objektiv, jeho hlas se objevil ve Filmopolisu a České sodě. V soutěži TýTý dvakrát obsadil třetí místo. Pro vydavatelství Tympanum načetl audioknihy Solaris a oba díly Jistě pane ministře. Nahrávka vznikla podle knihy Arthura C. Clarka 2001: Vesmírná odysea vydané nakladatelstvím Odeon v roce 1982. Copyright © 1968 by Arthur C. Clarke and Polaris Productions Inc.

Sdílet 0

Nakladatel
Tympanum
datum vydání
20.11.2018
Jazyk
čeština
Vazba
Mp3

Jak si vede v knihy Dobrovský?

36251. v e-shopu | 35872. minulý týden | 34869. nejlepší dosažené 05.09.2021

48. v Audioknihy - Sci-fi, Fantasy | 45. minulý týden | 44. nejlepší dosažené 23.09.2021

Hodnocení a recenze čtenářů

5.0 z 5 4 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 5 z 5 hvězdiček Daniel Scardoni

  Klasika žánru Sci-fi, pro fanoušky nutnost :-)

  Kniha, Tympanum, 2016, 9788025719411

 • 5 z 5 hvězdiček Kateřina Strýčková

  Skvěle propracované sci-fi. Líbila se mi hlavní myšlenka, že jsme už od našeho dávného příbuzného pozorováni a vyhodnocováni až po náš (naprostý?) konec. Pasáže z Discovery byly skvěle popsané, ta atmosféra letu vesmírem a celkové naše místo v tomto vesmíru. Jsem naprosto spokojena.

  Kniha, Tympanum, 2016, 9788025719411

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora