Logo nakladatele

Yankee Candle

První Yankee svíčka se zrodila v roce 1969, kdy zakladatel Mike Kittredge neměl na dárek pro maminku. Do Vánoc zbývalo pár dnů a chlapec byl bez koruny. Nenapadlo ho nic jiného, než na sporáku roztavit své voskovky a nalít je do prázdné krabice od mléka. Z jiné svíčky vzal knot a vytvořil svou první svíčku. Aniž by to býval tušil, odstartoval tak velký podnikatelský kolotoč.

Více informací

Svíčka zaujala jejich sousedku, která přišla na návštěvu. Ihned ji chtěla odkoupit. Utržené peníze utratil Mike za parafín, aby tak vyrobil další 2 svíčky. Jednu věnoval mamince jako vánoční dárek, druhou opět prodal, aby si koupil další parafín. Přátelé i sousedi od něj kupovali svíčky ve velkém a během 4 následujících let se Mikeovi rozjelo podnikání.

Bylo třeba přesunout se do větších prostor, a tak obsadil bývalou papírnu. Ráno odléval svíčky, přes den je v obleku prodával a večer dokončoval další várku. Roku 1982 se firma rozrostla o Mikeovy spolupracovníky. Mohl si dovolit najmout 30 dělníků a otevřít si obchůdek. Podnik se rozrůstal natolik, až si mohl její zakladatel dovolit otevřít továrnu.

A vzhledem k tomu, že si svíčky Yankee Candle kupujeme i dnes, je vám určitě jasné, jak to s celým podnikáním dopadlo. Ano, Mikeův úspěch neustále vzkvétal a drží se dodnes.

A čím jsou svíčky Yankee Candle tak výjimečné? Od konkurence je odlišují prvotřídní přírodní materiály, z kterých jsou vyráběné. Vůně jsou autentické a dlouhotrvající. Čistý minimalistický design se hodí do každé domácnosti. Máte ji doma i vy?

Sdílet 0

Doporučujeme Od nejnovějších Od nejprodávanějších Podle ceny

Vše Novinky Bestsellery

Řazení
Filtrovat

Typ knihy

Stav

Hodnocení