Opuštěná společnost Erik Tabery

Opuštěná společnost - Erik Tabery Sleva 30 BESTSELLER

Opuštěná společnost

Erik Tabery

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha (měkká vazba)

259 Kč s DPH
Ušetříte 30 Kč Běžně 289 Kč

Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. Výdobytky demokracie jako svoboda slova či nezávislost médií jsou necelých třicet let… Přejít na celý popis

Popis

Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. Výdobytky demokracie jako svoboda slova či nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány. Šéfredaktor týdeníku Respekt popisuje dobrodružnou českou cestu od vzniku republiky po současnost a zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Je to svým způsobem rozmluva s minulostí o naší budoucnosti, v níž myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. S odkazem na velké kritické duchy demokratické tradice Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.

Sdílet 1

Nakladatel
Paseka
datum vydání
červenec 2017
isbn
978-80-7432-849-7
ean
9788074328497
Jazyk
čeština
Počet stran
284
Vazba
měkká vazba

Bestseller v knihy Dobrovský

24. v e-shopu | 12. minulý týden | 11. nejlepší dosažené 08.02.2018

1. v Česká a československá scéna | 1. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 24.09.2017

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 7 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 5 z 5 hvězdiček

    Inteligentne a vecne napisana kniha pre kazdeho cloveka, ktoreho zaujima aktualne dianie v ceskej politickej scene. Sucasne dianie je popisane na zaklade vybornej znalosti ceskej spolocnosti a jej historie. Kniha je pisana s lahkostou, za ktorou je vsak citit poctiva novinarska praca autora. Zaroven sa tu poukazuje akym moznym smerom by tato "opustena" krajina mohla kracat. Nemozem len odporucat.

  • 5 z 5 hvězdiček

    Je to čtení pro všechny, kteří půjdou k volbám.

  • 2 z 5 hvězdiček

    Kniha obsahuje spoustu úvah, některé skutečně zajímavé, ale žádnou opravdu originální. Autor se neskutečně zacyklil na dvojici Masaryk-Havel a někdy se snaží hledat paralely mezi těmito bezesporu velikány i tam, kde nejsou. Místy kniha působí jen jako výčet toho, co kde E.T. četl.

Další knihy autora
26 prodejen odběr Zdarma