Série Washington Poe

Washington Poe

M. W. Craven (1968), britský autor série s detektivem Washingtonem Poem, přišel ve svých 47 letech o běžnou práci probačního úředníka. Nic příjemného, avšak pro čtenáře, a posléze i pro něj samotného, to byla vlastně radostná událost. M. W. Craven tím okamžikem totiž začal psát a už nepřestal. Dnes se může těšit ze svých úspěchů a jeho čtenáři zrovna tak.

Série nezvyklých a zdánlivě pomalu plynoucích detektivních příběhů z malebného anglického venkova je plná napětí a záhad, se kterými si budete lámat hlavu vy, ale především suspendovaný detektiv Washington Poe a jeho parťačka nekonvenční analytička Tilly Bradshawová. Je to nesourodá dvojice, ale neotřelý způsob jejich vyšetřování je spojuje a neomylně vede k výsledkům.

V prvním dílu série Loutkové divadlo (The Puppet Show, 2018) je Washington Poe povolán zpět do služby, aby vypátral Upalovače. Sériového vraha, který své oběti nejprve mučí, a potom upaluje. Washington bude mít hodně práce, ale s Tillynou brilantní pomocí se rozluštění případu brzy dobere.

Ve druhém dílu s názvem Černé léto (Black Summer, 2019) se Washington Poe však bude muset potýkat s problémy. Udělal ve starém případu před šesti lety chybu? Nechce se tomu uvěřit a Washington se rozhodne to zjistit stůj co stůj. Zvolí tentokrát svůj vlastní, zcela jedinečný způsob práce a Tilly Bradshawová mu s tím opět pomůže.