Série Steinbachová a Wagner

Steinbachová a Wagner

Autorkou série detektivních případů bývalé policistky Anny Steinbachové a katolického kněze Paula Wagnera je v Čechách narozená spisovatelka Roxann Hill. Napsala jich už víc než deset a všechny se odehrávají v Německu, kde sama od dětství žije. Výhodou je, že jednotlivé díly na sebe navazují jen velmi volně, a dají se tedy číst samostatně.

Anne Steinbach je chladná, uvážlivá, racionální, ale také žena plná citů a zranitelná. Po nuceném odchodu od policie nyní pracuje pro majetného profesora Satoriuse, který stojí v čele organizace, diskrétně vyšetřující zločiny odehrávající se v církevním prostředí.

Paul Wagner je mladý, ideálů plný kněz, se kterým Anna Steinbachová spolupracuje. Případy, se kterými se musí vypořádat, podrobují zkoušce jejich odvahu a loajalitu a také Pavlovu víru ve vyšší moc. 

Mezi Anne a Paulem vzniklo partnerství, které je založeno na důvěře a vzájemném respektu. A i když nechtějí, existují mezi nimi i další pocity, které je spojují, ale jejich společnou práci také znesnadňují. Anna řeší svůj vztah s dcerou, kterou neustále ztrácí a Pavel, coby katolický kněz v celibátu, svůj vztah s Annou. 

Všechny případy, které Anne Steibachová a Paul Wagner řeší, mají zajímavé zápletky s přesahem do minulosti, pečlivě propracované charaktery, jsou napínavé a díky krátkým kapitolám i velmi čtivé. Působivá atmosféra vás natolik vtáhne do děje, že se nebudete moci odtrhnout. A takový je i 4. díl série s Anne Steibachovou a Paulem Wagnerem Marné prosby mrtvých, kde naši hrdinové budou vyšetřovat vraždu brutálně umučené ženy, která vypadá, jako kdyby se před smrtí modlila. Souvisí tato smrt se sériovými vraždami, které se odehrály před třiceti lety?