Série Spící město

Spící město

Ruku na srdce, také jste si někdy jako dítě představovali, že nemusíte poslouchat své rodiče, plnit jejich úkoly a pokyny, a že si aspoň na chvíli můžete dělat úplně, co chcete? Ale co když se to doopravdy stane. Všichni rodiče na světě usnou a vzhůru zůstanou jen děti a ti dospělí, kteří děti nemají. Chvíli to bude možná zábava, ale později? Co všechno se v takovém případě může stát a co to znamená postarat se sám o sebe, tak právě o tom spisovatel Martin Vopěnka ve své trilogii Spící město vypráví.

Příběh čtyř sourozenců, kteří si musí úplně sami poradit ve světě bez rodičů, naučit se komu věřit a komu ne, bojovat se zlem a držet při sobě jako tým, je zajímavý už svým námětem. Je ale zároveň napínavý a mysteriózní, s drsnými hororovými prvky, typickými například pro Stephena Kinga.

Ačkoli jsou Spící město, Spící spravedlnost a Spící tajemství určeny původně dětskému čtenáři, jejich děsivou atmosféru si perfektně užijí i dospěláci. To zřejmě usoudili i filmoví tvůrci, a tak vznikl na motivy Spícího města, pod taktovkou režiséra Dana Svátka a autora Martina Vopěnky, český film, který má svou slavnostní premiéru na MFF 2021 v Karlových Varech.

Srovnají se děti s nastalou situací, kdy bez rodičů nic nefunguje normálně? Podaří se jim v tom chaosu najít svého malého uneseného brášku? A probudí se jejich rodiče vůbec někdy? Chcete-li znát odpovědi rychle, pak není nic jednoduššího, než si pořídit rovnou celý box Trilogie Spící město, který se může hodit i jako originální dárek.