Série Sedm příšerných

Sedm příšerných

Pokud vám název této série evokuje název jednoho světoznámého filmu, tak nejste daleko od pravdy - i když moc blízko také ne. Sedm příšerných sice stejně, jako Sedm statečných, tak trochu zachraňuje svět, ale to je asi tak všechno, co mají společného. Dvoudílné dobrodružství jedenáctiletého chlapce Nelsona a jeho sedmi nových kamarádů sepsal, a úžasnými ilustracemi doplnil, britský režisér, scénárista, herec a spisovatel Garth Jennings (1972), známý také jako autor filmů Stopařův průvodce po Galaxii a Sing.

V prvním dílu Sedm příšerných (The Deadly 7) se malému Nelsonovi ztratí sestra. Když se jedné noci ocitne hluboko v katakombách katedrály sv. Pavla, objeví a omylem spustí starobylý záhadný stroj. Dokáže prý ztělesnit sedm smrtelných hříchů, které pak hříšníka, podle velikosti jeho vlastních hříchů, celý život trestají.… Protože však Nelsonovy hříchy jsou úplně malinké, objeví se sedm jen malinkých, zato ošklivých, pšoukajících a hodně mrzutých příšerek. Jsou sice záludné, hamižné a domýšlivé, ale zároveň moc roztomilé. Než se Nelson stačí vzpamatovat, stanou se z nich jeho nejlepší kamarádi, kteří mu pomohou vymyslet ten nejlepší a nejdivnější plán k záchraně jeho milované velké sestry. Nelson se tedy spolu se sedmi příšerkami Stanem, Píchalem, Drobkem, Houkalem, Mačkalem, Skrblou a Dýmalem, vydá na cestu kolem světa…

V druhém dílu série Hodný, zlý a Sedm příšerných už prázdniny končí. Nelson se vrací do školy, ovšem s příšerkami „na krku“ to není jednoduché - i když mu slíbily, že budou hodné. To by se však dalo zvládnout, kdyby se nestalo něco hrozného. Francii totiž napadne jakási obrovská neviditelná příšera. Nedá se nic dělat – sedm příšerek s Nelsonem v čele musí do boje!