Série Rudá

Rudá

Erotika jako žánr má v literatuře své místo už od nepaměti. Čím se však v čase podíváme více zpět, tím je (aspoň ta oficiální) řekněme jemnější. My jsme ale v současnosti a hranice zábran autorů i čtenářů jsou v této oblasti stále méně znatelné.

Jasným důkazem je rozhodně série erotických a místy mysteriózních příběhů od americké spisovatelky Tiffany Reisz Rudá. Je třeba se však připravit na to, že zde nejde o romantické a zamilované romány, které možná čekáte, nýbrž o zcela otevřené vyprávění o sexu a erotických zážitcích všeho druhu.

Jste-li tedy čtenář silnější povahy a ty nejpeprnější výrazy z erotického slovníku u vás nevyvolávají ruměnec ve tváři, jsou první díly série RudáRudá galerie (The Red, 2017), Růže (The Rose, 2019) a Perla (The Pearl, 2020), zřejmě přesně to, co hledáte. Každý je samostatný, a tak je lze číst třeba na přeskáčku – zkrátka jak se komu zlíbí.

A pokud se i vám, otrlým čtenářům, občas přece jenom údivem nadzvedne obočí, vzpomeňte si na to, že autorka Tiffany Reisz začala své romány psát po absolvování teologického semináře (včetně povinného celibátu). Snad i proto jsou její erotické romány tak živé, až neuvěřitelné – jako vysněné představy. Šlehačkou na dortu jsou pak zajímavé fantasy prvky, které jsou obsaženy v každém jednotlivém díle.