Naslouchač

Nastalo 24. století. Došlo k Velké válce a svět, jak jej známe, už neexistuje. Rozdělil se. Pouze jedna část je dosud obyvatelná, zatímco tu druhou zamořily jedovaté plyny a příšery Nasterea. Jen díky ochráncům „pětadvacítky“ a vzácnému štítovému nerostu zvanému sklenit je tu jakž takž bezpečno. Tvrdou cenou za bezpečí jsou ale různá znetvoření, nemoci, úrazy a středověké životní podmínky sklenařů, brusičů sklenitu, naslouchačů. Jedinou naději představuje dívka Ilan přestrojená za chlapce, která snad bude mít dost sil odhalit pravdu a osvobodit svůj zotročený sklenařský lid. S drobnou lstí se vmísí mezi ochránce z nížin, kteří ovládli její národ. Jenže si s nimi nečekaně porozumí…

Jednoho dne objeví mystický nápis, poslední pozůstatek a odkaz dávného svobodného světa jejích lidí. Kdo je ale původcem nápisu, když už nežije nikdo, kdo by znal jeho význam? Za třemi zdánlivě obyčejnými slovy se jistě skrývá nějaký příběh. A Ilan ho musí rozluštit! Možná ji čeká nesmírné nebezpečí, riskantní cesta na „druhou stranu“. Možná přitom narazí na ony bájné příšery. Ale opravdu ji nemohou ohrozit? Ochrání ji její status naslouchače? A co čeká na druhé straně, odkud se zatím nikdo živý nevrátil?

Přesně taková je fantastická česká série Petry Stehlíkové, od základu promyšlená včetně terminologie a neobvyklého jazyka. Zahajující díl Naslouchač (2016) nese název celé série. Následují tituly Faja (2017) a Nasterea (2021), zatím jediné dostupné. Původně tento příběh vznikal formou blogu a už tehdy se těšil velké oblibě. Stehlíková se vyznačuje až mateřsky laskavým vyprávěním a její antiutopická série slibuje pořádnou porci napětí a tajemna. Štědrý a nadějný přírůstek do rodiny young adult. Bude naše budoucnost vypadat právě takto?

Zobrazit více

Co hledáte?

 • Zajímá vás

  Stav

  Dostupnost

  Vazba

  Míra poškození

 • Autoři

 • Nakladatelé

 • Jazyk

  Hodnocení

  Seřadit:

  Co hledáte?

 • Zajímá vás

  Stav

  Dostupnost

  Vazba

  Míra poškození

 • Autoři

 • Nakladatelé

 • Jazyk

  Hodnocení