Série Deníček moderního fotra

Deníček moderního fotra

Ženy na mateřské dovolené by mohly vyprávět, když se však v domácnosti s potomkem na krku ocitne muž, může se z obyčejného vyprávění stát historek celá série. Nebo dokonce i film. A právě to je případ úspěšného autora Deníčků moderního fotra Dominika Landsmana.

Začalo to pouhým blogem na internetu, po narození syna, když si jeho otec posléze vyměnil s manželkou roli a nastoupil na mateřskou dovolenou. Jeho neskutečné zážitky s malým a velmi aktivním synkem, podané s humorem, nadhledem a jistou dávkou cynismu, byly tak úspěšné, že se je v roce 2014 rozhodl vydat v knižní podobě. Ta se okamžitě stala bestsellerem a nezbylo, než pokračovat dál.

Ve třech dílech tak vznikla série vtipných historek Deníček moderního fotra – Proč by muži neměli mít děti, Pánbůh mi to oplatil na dětech a Historky z rodičovského podsvětí, u kterých se, ať už děti máte nebo ne, budete smíchy popadat za břicho.

Kromě toho, že se Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti stal v roce 2014 Knihou a Novinkou roku Databazeknih.cz, byl podle něj režisérem Janem Haluzou v roce 2021 natočen film s Jiřím Mádlem a Terezou Rambou v hlavních rolí.