Série Cizinka

Cizinka

Kdo by to byl řekl, že autorka Diana Gabaldon napsala knihu Cizinka vlastně „omylem"! Jednoho dne si Diana chtěla zkusit sepsat román „nanečisto“, ale sama ho považovala za zdařilý, a tak se rozhodla vytvořit celou knižní sérii! Kéž by se takové omyly stávaly častěji!

Hlavní hrdinkou příběhu je doktorka Clare Randallová, jež vlivem zvláštních okolností docestovala časem do 18. století. Přitom celý svůj život strávila ve století dvacátém. Charismatická Claire, která má však díky cestování v čase neuvěřitelnou převahu nad ostatními postavami, oslňuje všechny muže a ostatní se k ní chovají s respektem. Zažívá zde dokonce milostný příběh se sladkým Jamiem Fraserem.

V sérii nalezneme na historickém podkladu prvky fantasy, mystery i science fiction! Její styl je velice čtivý, místy dosti provokativní a my vám zaručujeme, že se při čtení budete opravdu bavit!

Série je započata titulem Cizinka. Pokračuje Vážkou v jantaru, dále knihou Mořeplavec, Bubny podzimu, Hořící kříž, Ledový dechPaměť kostí a Vepsáno krví vlastního srdce a dalšími.