0.0 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Skladem 5+ ks
- Doručení V úterý 24. 2. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
259 Kč s DPH
Běžně 329 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Co by se stalo, kdybychom mráz vyhnali pryč? Vadilo by to něčemu? V jedné malé české vesničce se dospělým podařilo mráz úplně vyhnat. Jenže teď děti nemůžou bruslit na rybníce, na střechách se nedělají legrační rampouchy, sníh brzy roztává, a tak se nedá sáňkovat, bobovat ani lyžovat. Brzy se ukáže, že tím problémy zdaleka nekončí. Co teď… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Čteme sami – genetická metoda - Koťátko z Veselíčka
-
Čteme sami – genetická metoda - Jak si velká malá holčička upekla kouzelný den
-
Zajíc Krajíc
-
Co se šeptá v trávě
-
Velryba a velrybínek
-
Princ a drak – Čteme genetickou metodou
-
Když Uchoplesk řádí
-
Čteme sami - genetická metoda – Jak se chtěl čaroděj stát kouzelníkem
-
ČÍTANKA - VELKÁ TISKACÍ PÍSMENA
-
Moje maminka je nej
-
Žil byl kdysi kdesi
-
Začínáme číst - Bajky
-
Čteme sami - genetická metoda - Pohádky kocoura Šikuly
-
Písmenkové pohádky
-
Úsměvné starosti vrabce Kašpara - Genetická metoda
-
Čteme sami – genetická metoda - Matěj a ztracená písmenka
-
Rozárka a ztracená písmena
-
Psí kusy s tátou
-
Procvičujeme písmenka a slova 2: Jaro/Léto
-
Bára a Kuba
-
O statečném jednorožci - První čtení
-
Jak Bobo překonal strach - První čteni
-
Dobrodružná cesta - První čtení - Ema a Pejsek
-
Pohádkový svět - První čtení, to nic není
Co by se stalo, kdybychom mráz vyhnali pryč? Vadilo by to něčemu?
V jedné malé české vesničce se dospělým podařilo mráz úplně vyhnat. Jenže teď děti nemůžou bruslit na rybníce, na střechách se nedělají legrační rampouchy, sníh brzy roztává, a tak se nedá sáňkovat, bobovat ani lyžovat. Brzy se ukáže, že tím problémy zdaleka nekončí.
Co teď budou dělat?
Příběh Kam šel mráz je určen začínajícím čtenářům. Respektuje zásady genetické metody. Autorka text konzultovala jak s vyučujícími genetické metody čtení, tak s přírodovědci. Kniha obsahuje také zábavné úkoly na čtení s porozuměním, a usnadňuje tak práci nejen pedagogům na 1. stupni.
Genetickou metodu výuky čtení v Čechách zavedl spisovatel a pedagog Josef Kožíšek už v roce 1913 a po skončení socialistického zákazu se od 90. let opět postupně vrací do mnohých škol. Při genetickém čtení se neslabikuje, děti se zprvu učí jen velká tiskací písmena, která hláskují. Proto je příběh o tom, jak se ztratil mráz a co to způsobilo, nejprve složený především z jednoslabičných slov, od čtvrté kapitoly se přidají slova dvojslabičná a ve třech posledních kapitolách malí čtenáři najdou už slova delší.
Ačkoliv se rodičům čtení jednoslabičných příběhů může zdát zvláštní, děti tato krátká slova motivují ke čtení.
- Edice
- Dráčkovo první čtení
- kategorie
-
Knihy »
Literatura pro děti a mládež »
Učíme se číst »
Genetická metoda čtení
- Nakladatel
- Drobek
- Hmotnost
- 294 g
- jazyk
- čeština
- Vazba
- pevná vazba
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-277-6223-1
- Rozměr
- 172 x 202 x 12
- datum vydání
- 5.11.2025
- ean
- 9788027762231
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 4 hodnocení čtenářů
4× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Libuše Králová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Kam šel MRÁZ, když ho děti v zimě marně hledají? V úplně nové knížce autorky se to dozví nejmenší čtenáři, právě kterým je příběh určen. Novinka vyšla přesně v období, kdy mráz přebírá vládu zimy, a ne všichni ocení, jak zalézá pod prsty, všude je chlad a led. Příběh začíná v jedné malé české vesničce, kde místní obyvatelé vyhnali pana Mráze. Mysleli si, že se jim bude bez něj lépe žít. Každý den bylo teplo, Vánoce, ale i leden a únor bez sněhové pokrývky i ledu. Chyběl velmi rychle dětem, nemohly si užívat žádné zimní radovánky. Sáňky, boby, brusle, lyže zahálely, ale nemoci najednou jen kvetly. Na jaře obdobně naříkali i na zahradách a v lesích, kde se přemnožily škůdci více než bylo obvyklé. Časem obyvatelům došlo, že i mráz je důležitý. Jestli ho našli, a zda jim pan Mráz odpustil si budete muset už přečíst se svými dětmi sami. My jsme četli s dcerou Medou, je jí pět let a zajím umí jen pár písmenek. Příběh ji zaujal, líbily se jí i ilustrace, kterých je knížka plná a dotváří poetickou atmosféru. Jako matka jsem ocenila nejen milé čtení před spaním, ale právě příběh s přidanou hodnotu. A knížka má ještě jedno důležité specifikum. Je napsaná v souladu s genetickou metodou čtení. Celý příběh je psán velkými tiskacími písmeny, začíná jednoslabičnými slovy, od čtvrté kapitoly se přidají slova dvojslabičná a ke konci příběhu i slova delší. Ze začátku mi to přišlo neobvyklé, ale brzy jsem si na styl zvykla a vlastně se mi i líbil..i díky častým rýmům, které text doslova hezky „zvukově vybarvovaly“. Malé čtenáře tato prý tato metoda motivuje ke čtení, ale to my s Medou vyzkoušíme až v první třídě. Už teď ale doporučujeme do vlastní knihovničky, protože se rádi ke knížce vracíme. Na konci příběhu čeká na děti překvapení, pár otázek k pochopení textu ve formě kvízu a odměna navíc -pexeso.
Přečíst více -
Petra Krupkova registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Kam se poděl mráz? Krásná knížka, která potěší děti i dospělé. Text je psaný velkými, dobře čitelnými písmeny, takže se výborně hodí pro začínající čtenáře i školáky kolem 10 let, kteří už se ve škole učí o přírodě a koloběhu ročních období. Příběh je poutavý, s hlubokou myšlenkou – ukazuje, že i mráz má v přírodě své místo a význam. Kniha krásně ukazuje, jak mohou být lidé hodní i zlí, ale že každý může uznat chybu, omluvit se a poučit se z ní. Ilustrace jsou nádherné, barevné a plné atmosféry zimy. Na konci knihy jsou navíc otázky pro děti, které vedou k přemýšlení nad příběhem a hodnotami, o kterých vypráví. Celkově – jemná, laskavá a moudrá knížka, která učí děti přemýšlet o světě kolem sebe.
Přečíst více -
Markéta Pospíšilová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Moje dcera si tuto knihu naprosto zamilovala. Nejen, že text je vynikající pro výuku čtení genetickou metodou ale ten příběh je naprosto úžasný. Lidé z vesnice vyhnali pana Mráze. Po zimě přece nikdo netouží. Bez něj nám bude všem lépe… Myslíte? Ale bez mrázu přece děti nemohou sáňkovat ani bruslit na rybníce. Ale to by bylo asi to nejmenší… Bez mrazu si příroda neodpočine. Navíc pole jsou pak plná myší a hmyzu. Tráva plná klíšťat. Stromy mají málo plodů a v půdě nejde najít vodu. My tuhle knihu doporučujeme všemi deseti. Je prostě skvělá.
Přečíst více -
Lucie Benešová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Skvělá dětská kniha s přidanou hodnotou. Krásný příběh pro začínající čtenáře, který je rozhodně nezahltí. První kapitoly začínají jednoslabičnými slovy a postupně nás uvádí do děje. Velmi milé překvapení pro mě bylo, že příběh dává smysl hned od začátku, klobouk dolů! Písmo je hezky rozdělené, velké, čitelné, zkrátka v nejlepší formě pro dětská očka. Rozsahově vám kniha vydrží na několik dnů čtení. Jak stránky ubíhají, přidávají se nám složitější slova, víceslabičná, ke konci knihy je v příběhu i dost rýmů, což napomáhá při čtení delších slov. Příběh má přidanou hodnotu, dá se o něm debatovat na x dalších témat a vyvolává spoustu otázek. Samozřejmě obsahuje i hromadu poučení, otevírá odpuštění po nehezkém chování a další emoce. Hlavní gró knihy je samozřejmě otázka, jak by se nám žilo bez zimy a mrazu - to je celé pojato velice hezky. Milé překvapení jsou i aktivity pro děti na konci knihy, slovník slov, která by jim nemusela být známá a moc hezké pexeso. Jako bonus knihu doprovází krásné ilustrace, které dokreslují děj, ale zároveň neodvádí pozornost a nerozptylují čtenáře.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese