4.8 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Skladem 3 ks
- Doručení Do 23. 2. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
894 Kč s DPH
Běžně 999 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Tento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů Howarda Cartera v Údolí králů, vychází ve spolupráci s řadou mezinárodních výstav a propojuje současné povědomí o staroegyptském posmrtném životě s Vanniniho fotografiemi v extrémně vysokém rozlišení, aby osvětlil cestu, kterou měl Tutanchamon podniknout po své smrti. … Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
100 pokladů naší planety: Divy světa
-
Kulturní dědictví UNESCO
-
První republika v barvě
-
Italské kulturní dědictví UNESCO
-
Jižní Morava - velká / vícejazyčná
-
100 pokladů naší planety: Města
-
Stromy do nebe
-
Sleva 678 Kč 100 pokladů naší planety
Výhodný balíček -
Tutanchamon
-
Krkonoše za císaře pána
-
100 pokladů naší planety: Národní parky
-
Mistrovská díla planety Země
-
Tutanchamon a záhady starověkého Egypta
-
Má cesta za štěstím - Karel Gott
-
100 pokladů naší planety: Itálie
-
Česká republika - To nejlepší z Čech, Moravy a Slezska
-
Staří Egypťané
-
Hranice a okolí z nebe
-
Co dělají pocity?
-
101+101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko
-
200 let egyptologie - Archeologické vykopávky, slavné objevy a egyptologové
-
Nesmrtelný Cheops
-
Kostely, kaple a katedrály
-
Královéhradecko z nebe
Tento podrobný průvodce, který připomíná sté výročí zahájení výzkumů Howarda Cartera v Údolí králů, vychází ve spolupráci s řadou mezinárodních výstav a propojuje současné povědomí o staroegyptském posmrtném životě s Vanniniho fotografiemi v extrémně vysokém rozlišení, aby osvětlil cestu, kterou měl Tutanchamon podniknout po své smrti. :Předměty pohřbené s Tutanchamonem ve 14. st. př. Kr. a nalezené Carterem v roce 1922 nabízejí jedinečné okénko do světa dávno zaniklých představ. Před zraky současného pozorovatele vytvářejí spletitý obraz nebezpečné cesty do ráje, jak ji vnímali starověcí Egypťané, cesty do utopického Egypta, jehož bylo možné dosáhnout jen po posmrtném soudu. :
Když uznávaný fotograf Sandro Vannini začal koncem 90. let 20. st. pracovat v Egyptě, začala se rozvíjet technologická revoluce. Nově vznikající digitální fotografie mu umožnila dokumentovat nástěnné malby, hrobky a předměty v nevídaném detailu. Vannini s využitím časově náročné a namáhavé techniky opakovaných záběrů vytváří úplné fotografické reprodukce, jež zachycují barvy v jejich původních tónech a jasné intenzitě. Prostřednictvím těchto mimořádných snímků můžeme objevovat charakteristické rysy předmětů, ale také propracované a chytře skryté detaily. Tato nedocenitelná díla přetrvávají ve Vanniniho fotografiích v celé své nadčasové nádheře. :
Vanniniho portfolio pokrývá všechny stránky staroegyptské kultury – počínaje obětinami a rituály a konče Usirem a věčným životem – všem těmto snímkům však dominuje jedinečné dědictví krále Tutanchamona. Tento svazek obsahuje texty sepsané devíti význačnými egyptology, které toto hojně diskutované tajemství odhalují. Zasvěcené vyprávění, oslnivé fotografie a současný pohled, osvětlující epochu trvající nepředstavitelných 4000 let, činí z této knihy příhodné vzdání holdu odyseji dětského krále. :
Obsah:
Wolfgang Wettengel - ÚvodSalima Ikram - Smrt a mumifikaceVassil Dobrev - Rituály a obětinyPeter Der Manuelian - Pohřební obřadDavid P. Silverman - Usir a soudMiroslav Bárta - Nebe starých EgypťanůFrancesco Tiradritti - Přechod do posmrtného životaHana Vymazalová - Věčný život v rájiSandro Vannini - Epilog
- Nakladatel
- Slovart
- Rozměr
- 255 x 347 x 39
- datum vydání
- 22.08.2019
- ean
- 9788075299277
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 3322 g
- datum dotisku
- 20.01.2026
- Počet stran
- 392
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-7529-927-7
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese