Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání | Přejít ke košíku
Nacházíte se zde: Domů » Knihy » Historická literatura » Historické detektivky
Autor František Kalenda
Kniha ( pevná vazba )
357 Kč s DPH
Běžně 399 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Malomocenstvím stižený Mikuláš, posel rytířského řádu svatého Lazara, se roku 1212 vrací ze Svaté země do Čech. Má za úkol přesvědčit krále Přemysla Otakara I. k podpoře křižáků, ale také se touží setkat s Barborou, s níž se kdysi nesměl oženit. Po příjezdu do Prahy zjistí, že Barbora byla zavražděna a její syn, možná jeho dítě, zmizel.… Přejít na celý popis
Malomocenstvím stižený Mikuláš, posel rytířského řádu svatého Lazara, se roku 1212 vrací ze Svaté země do Čech. Má za úkol přesvědčit krále Přemysla Otakara I. k podpoře křižáků, ale také se touží setkat s Barborou, s níž se kdysi nesměl oženit. Po příjezdu do Prahy zjistí, že Barbora byla zavražděna a její syn, možná jeho dítě, zmizel. Mikuláš spojuje síly s manželem své staré lásky a pražskými lazariány, aby našli Barbořiny vrahy – a odhalili spiknutí sahající do nejvyšších pater Pražského hradu.
4.7 z 5 3 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Evelina von Eichwald registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Poutavá historická detektivka z období vlády krále Přemysla Otakara I. Hlavními postavami jsou rytíři řádu sv. Lazara, Robert a Mikuláš. Mikuláš se po letech vrací ze Svaté země domů do Čech ve společnosti svého přítele Roberta. Oba jsou stiženi malomocenstvím a tak se uchýlí k Pražským lazariánům. Mikuláš kdysi z domova odešel kvůli nešťastné lásce a nyní se s tou ženou chce alespoň setkat. Dřív, než k setkání stihne dojít, někdo Barboru zavraždí. Spolu s její smrtí však dochází k zmizení několika chlapců a postupně i dalším vraždám. Lazariáni jsou pak samotným králem pověřeni k jejich vyšetření a nalezení vraha. Kam zmizeli chlapci? Kdo zabil Mikulášovu dávnou lásku? Kdo a proč usiloval o život krále? Tyto a další otázky zodpoví příběh, který svižně ubíhá a při jehož čtení jsem se ani chvilku nenudila. A už nyní se těším, až si budu moci přečíst navazující díl série Přemyslovské kroniky, který naznačuje závěr tohoto příběhu. Kdo přinesl jed na královskou hostinu, a kam zmizela v nastalém zmatku vzácná relikvie?
Pomohla vám tato recenze? Ano 6
Kniha, Vyšehrad, 2024, 9788026730187
5.0 z 5 hvězdiček
měkká vazbaZískejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
357 Kč s DPH
Běžně 399 Kč
Jsme transparentní
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Knihy v angličtině Vše
Top série
Témata Vše
Katarina a Heath byli na ledě neporazitelní...
A mimo něj to mezi nimi jen jiskřilo. Pak přišel moment, který všechno utnul. Po letech Katarina konečně odhaluje, jak to tehdy bylo.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Top autoři Vše
Témata Vše
Katarina a Heath byli na ledě neporazitelní...
A mimo něj to mezi nimi jen jiskřilo. Pak přišel moment, který všechno utnul. Po letech Katarina konečně odhaluje, jak to tehdy bylo.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
TOP Interpreti
Témata Vše
Nikdy, absolutně nikdy nevěř svému srdci
Po smrti matky přijíždí Genevieve do tajemné vily Encantra, kde se rozehrává smrtící hra. Aby přežila, musí předstírat lásku k nebezpečnému Rowinovi.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Albi - Kouzelné čtení Vše
TOP hry
Kouzelná spolupráce bez soupeření
Dixit Kids učí děti komunikovat, naslouchat a radovat se vítězství, které je vždy společné.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Doplňky pro děti a dětského pokoje Vše
Plastelína, která má vlastní triky
Skvěle se tvaruje, natahuje jako žvýkačka, skáče jako hopík, trhá jako papír, funguje jako skvělá antistresová pomůcka.
Mohlo by vás zajímat
Kategorie Vše
Populární témata Vše
Dobrá záložka od Knihy Dobrovský Vše
Tipy na dárky Vše
Minimalismus pro knihomoly
Látková taška s rozšířeným dnem nabídne dost místa na nové úlovky z knihkupectví, sešity i drobnosti na každý den.
Každý měsíc společně přečteme tisíce knih
Každý týden nové recenze, doporučení, tipy a čtenářské triky. Od zkušených redaktorů i našich knihkupců.
Nechte se inspirovatSpojuje nás nejen láska ke knihám. Knihy Dobrovský vždy budou rodinnou firmou, která pamatuje na své kořeny.
Přečtěte si náš příběhKaždý měsíc společně přečteme tisíce knih
Po–Pá: 8:00–17:00
Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a platí pro něj Zásady ochrany soukromí a Smluvní podmínky. | © 2001–2026 DOBROVSKÝ s.r.o. Všechna práva vyhrazena.