Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.7 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Zdeněk Verner registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt

    Oproti předchozím dílům jsem měl pocit, že autor potřebuje rychle příběh uzavřít. Rovněž překlad mi přišel horší než v minulých dílech.

    Přečíst více
  • Lucyvase4 registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace

    ,,Slibům bohů nevěř, už jednou rozvrátili celý svět, nezapomeň. Tehdy jim nezáleželo na nikom, ať už poskvrněném, nebo ne, každého využili jen k vlastním účelům a i tentokrát to udělají úplně stejně." Heja, sedat na drakkar a jedem! Válečníci a válečnice, závěrečná bitva o Vigríd se blíží. Rozmyslete si dobře, na čí straně stojíte, protože vaše rozhodnutí ovlivní veškeré další dění. Ocitáme se již potřetí ve Vigrídu. Nehostinné krajině, kde bez seaxů a brynjí radši ani nevylézejte. Kosti a lebky tu totiž pod seky válečných sekyr pukají každou vteřinou. Gwynne se s námi opět vůbec nepáře. Ihned nás hodí do akce. Napětí, jedna bitva za druhou. Neptá se tě, jestli jsi připraven, zkrátka se musíš naučit v téhle vřavě přežít. Stejně tak jako naši hrdinové. Na rozdíl od autorovy druhé série, mých milovaných Věrných a padlých, kde je vše jasně dáno, tady si s námi více hraje. Postavy nejsou jen hrdiny a padouchy. Kdepak, všichni mají spíše šedé charaktery, a já si tak zamilovala aktéry na obou stranách barikády. Každý bojuje za své lepší zítřky nebo za pomstu. A to mě malinko mrzelo. Tím, že většina měla za cíl nějakou tu pomstu nebo záchranu svého blízkého, mi připadali všichni podobní. Zkrátka brala bych více různých charakteristik. Jedinou světlou výjimkou byl pro mne Gudvar. Žádný neohrožený bojovník, ale pěkný vychcánek, a navíc i srab. Což bylopo všech těch udatných neohrožených válečnících celkem osvěžující. Jelikož jsem předchozí část Hlad bohů četla již před rokem a půl, rozhodně jsem uvítala shrnutí děje, které nám autor na začátek vložil. Také seznam postav a některých názvů se hodil. I když Gwynna miluji a celý tenhle příběh, který se inspiroval severskou mytologií a vikingy, mě baví, stále se nemohu ubránit dojmu, že mu zkrátka něco chybělo. Něco, co by mne naprosto vystřelilo z gatí. Normálně jsem plačka, ale tady mě emoce nějak míjely. A to i přesto, že o mrtvé nebyla nouze. Vůbec nic to se mnou nedělalo. Možná za to může i fakt, že jsem před touto knihou četla od autora knihu Hněv, která byla perfektním zakončením jeho druhé ságy. Spoiler: Škoda, že Snaka nedostal větší prostor. Hodnotím ⭐⭐⭐,5/5

    Přečíst více