Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.2 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Roni777 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    První díl téhle série jsem si fakt náramně užila. Od první stránky mě bavilo, jak moc vybočuje z toho, na co jsem u fantasy zvyklá. Autor si jede svoje, chrlí originální nápady a vůbec se nebojí překvapovat, takže jsem často netušila, co přijde dál. Dialogy mají spád, jsou drzé a místy jsem se u nich smála nahlas, protože ty slovní přestřelky mají skvělý rytmus. Když ale začne jít ale do tuhého, příběh umí být epický a atmosférický tak, že mi běhal mráz po zádech. To se mi líbilo asi nejvíc – barvitě vylíčené pasáže, které se mi přímo objevovaly před očima. Jestli hledáte českou fantasy, která je svěží, neotřelá a očividně si užívá, že si může dělat věci po svém, Tajemný určitě stojí za to.

    Přečíst více
  • s.and.reads registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Tajemný Znovuzrozený - Amon Vega - tak trošku jiná česká fantasy/sci-fi plná humorných a neotřelých hlášek, která tě zavedou do světa mimo naši realitu. Tahle knížka byla počteníčko mimo moji běžnou čtenářkou zónu, protože fantasy ani sci-fi běžně nečtu. Musím ale uznat, že autor knihy vytvořil opravdu originální příběh a velký obdiv autorovi za nálož fantazie, kterou má tato kniha za mě až převelice. První část knihy je věnovaná divokému studentskému životu, a právě u ní jsem se opravdu dost nasmála. Ach, ty vzpomínky na ,,vejšku.“ Řeč hlavního hrdiny i jeho party je hovorová a vtipná a při líčení Adamových vizí jsem často soucítila i s panem Lambertem, protože některé jeho hlášky byly přesně ty, které bych v danou chvíli nejraději vypustila z pusy sama. Po této části se postupně dostáváme k fantasy a sci-fi lince, kde mě bavilo vykreslení Adamových vizí a jeho obtížná cesta stát se bojovníkem. Možná je to opravdu jeho osud? Temné, plné akce a zvláštních situací. Oblíbenou postavou pak je za mě pan Lambert, alias Sedrik, kterému se dostává významného prostoru v druhé a třetí části knihy. Na knize oceňuji autorovu představivost a styl psaní, který byl za mě hodně dost čtivý a svižný. Autor se nebál upustit uzdičku představivosti a vytvořit svět, který je originální a v mnoha ohledech je však pro mě dost netradiční. Objevují se zde fantasy i sci-fi prvky, řecká mytologie a dokonce i andělé. Čtení jsem si užila a oceňuji originalitu příběhu a hlavně humor, který mě moc bavil. Myslím, že si kniha své čtenáře určitě najde, zejména mezi fanoušky netradičního fantasy a sci-fi. Za sebe hodnocení: 4/5⭐

    Přečíst více
  • Andrea Horanská registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Fantasy zasazené do tuzemských reálií a současné doby, které je určené skutečně pro dospělé čtenáře, jak sám autor avizuje Knížka pro mě byla v této době perfektním odlehčením myšlenkám a perfektní vypnutí u zajímavého i vtipného příběhu. Adam nám z pozice hlavního vypravěče odvypráví svůj život vysokoškolského studenta, kterého kromě studia a půl úvazku, které bere jen jako nutné zlo, nezajímá nic jiného než přátelé a konzumace spousty látek, zejména alkoholu. Ten se mu stane však osudný jiným způsobem než by očekával. Získal díky němu nadpřirozené schopnosti a stane se tak součástí událostí, které mají změnit chod světa a jeho rozhodnutí budou klíčové a je to pro něj těžká role. Nejzajímavější na knížce je vtipné přecházení mezi fantasy prvky a stylem komunikace a “starostmi” Adama a jeho přátel. Čtení jsem si moc užila, i když bych doporučila zejména mladším čtenářům cca 18-35let Citace: „Tyve, a jak je možný, že už zas nemáš ani floka?” rýpnul jsem si. „No to víš, dneska jsem musel vysolit patnáct kil za hulení. S tím se nedá počítat, znáš to, nenadálý výdaje,” snažil se mě s vážností přesvědčit Tlachy.

    Přečíst více
  • Lenka Jeřábková registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Adam je obyčejný student, který se snaží být lepším člověkem, ale jeho předsevzetí často vezmou za své ve chvíli, kdy se objeví jeho kamarádi Tlachy a Smeták. Jednoho dne, když je společensky unavený, se však stane něco naprosto nečekaného – začne vidět budoucnost. Jenže jeho schopnost se objevuje pouze pod vlivem alkoholu, a tak mu přátelé pomáhají znovu objevit tento zvláštní dar. To ho postupně zavede do skrytého světa astrálních bytostí, tajemství a nebezpečí, které může ohrozit nejen jeho samotného, ale i celý svět. Temná vládkyně přichází a začíná boj o záchranu Země i Adamovy duše. Tahle kniha se mi zařazuje opravdu těžko. Najdete v ní prvky fantasy, sci-fi, ale také mytologie. Je to velmi zajímavá a originální směska žánrů, se kterou jsem se při čtení zatím nesetkala. Velké plus dávám hlavnímu hrdinovi. Adam totiž není typický dokonalý zachránce světa – je to student, který má své chyby, rád si užije a právě díky tomu vznikají místy opravdu vtipné situace. Právě jeho nedokonalost mu podle mě dodává na uvěřitelnosti. Velmi mě potěšilo také zasazení příběhu do Plzně. ❤️ Knihy, které se odehrávají v místech, která znám, mám vždycky moc ráda. Najednou působí celý příběh tak nějak bližší a osobnější. Přiznávám, že sci-fi není úplně můj nejčtenější žánr a místy jsem se při čtení lehce ztrácela. Některé části bych si dokázala představit ještě více rozpracované a knize by podle mě prospěla i důslednější korektura. I přes to jde ale o velmi originální čtení, které nabídne neobvyklý příběh, spoustu fantazie a také humor (ten mě bavil úplně nejvíc!). Věřím, že fanouškům fantasy se bude kniha jistě líbit! Hodnocení: 4/5* Doporučuji všem, kteří mají rádi fantasy, netradiční nápady a příběhy, které se nebojí kombinovat více žánrů.

    Přečíst více
  • Lucie B registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Mysteriózní kniha, která míchá vysokoškolský život s řeckou mytologií a trochou toho nebeského božstva. Je obohacená o detaily, jako jsou prachoví pidikyklopkové, najdeme zde převtělování a démonickou armádu. Za mě můžu říct, že nejvíc jsem si užila a bavila se na začátku knihy, kdy Adam, značně podroušen, odhaloval své nové schopnosti a experimentoval, kam až může zajít. Následně mu neznámý známý odhalil, kam až vesmír sahá a tady není nouze o informace a všechno je to vymyšleno, tak že to má svůj smysl. Země jako jediná obyvatelná planeta má svoji cenu a válka o ní je na spadnutí. V poslední části, už bez Adama, se tedy podíváme, kdo je strůjcem všeho zla. A i když je tato část nejpopisnější, připravuje půdu pro další díl. Kniha určitě stojí za přečtení, Adam a jeho průpovídky jsou věrohodné a absurdní situace, do kterých se dostává rozhodně pobaví.

    Přečíst více