Za zamčenými dveřmi se může dít ledacos. Pokud jste fandové detektivních a krimi thrillerů jako já, pak hned tušíte, že za zamčenými dveřmi se nebude dít nic pěkného. Co byste ode mě ale mohli čekat jiného než další únosy, vraždy a podobné krvavé kratochvíle.
Recenze na knihu
Za zamčenými dveřmi Freida McFadden
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.5 z 5 170 hodnocení čtenářů
100× 5 hvězdiček 50× 4 hvězdičky 19× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 4.2 z 5
-
Pavel Černý registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Další skvělá kniha od Freidy McFadden. Opět spousta napětí a zvratů. V průběhu čtení jsem si byl vrahem naprosto jistý, ale autorka mi nakonec opět vyrazila dech. Určitě si přečtu další její knihy.
Přečíst více -
Anhii registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace
To, co začalo tak dobře, se stalo průměrným. Po celou dobu jsem čekala na překvapivé odhalení. Konec mi připadal velmi vynucený a vůbec nerealistické.
Přečíst více -
Kniha_je_laska registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Můj první přečtený psychologický thriller. Tuhle knihu jsem viděla skoro všude, a anotace mě zaujala natolik, že jsem si řekla, že to zkusím. Přiznám se, že na to, kolik má kniha stran - jen 240 - tak za mě chviličku trvalo, než se něco pořádně začalo dít, do té doby se děj točil na pár místech a opakoval se. Ale pak už mě to zaujalo. Chudák Nora, ta si užila. Konec jsem absolutně nečekala - z více hledisek, protože se tam toho událo víc, co nešlo odhadnout a byl překvapením. V knize se čas od času střídají dvě časové linky - minulost a současnost. V minulosti sledujeme okamžiky malé Nory, která nemá ponětí, co se ve sklepě jejího domu děje a v současnost Noru jako dospělou s jiným příjmením, kde nikdo z jejího okolí neví, kdo je její otec. Jenže zůstane to tak i teď, když se objeví tělo, a vypadá to, že někdo napodobuje zločiny jejího otce?
Přečíst více -
My bittersweet diary 2024 registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Nora Davisová žije sama, v bezpečné čtvrti. Žije svou prací, je uznávaný chirurg. Nemá přátelé, pouze známé. Ráda si dopřává drink Old Fashioned a krmí toulavou kočku. Nezní to zrovna zajímavě. Nikdo ovšem neví, že je dcerou vraha 30 žen, který je za mřížemi. Najednou se ale začnou dít věci. V baru potká přítele z mládí. Ve městě zemřou dvě mladé ženy, které byly zabity stejným způsobem jakým vraždil její otec - useknul ženám ruce. Někdo ji v noci pronásleduje, ve sklepě najde krev. Navíc ji chodí domu dopisy jejího otce, ovšem bez známky, takže ji je někdo musel podstrčit pode dveřmi. Kdo je vrah? Její bývalý přítel, z jehož domu se ozývají výkřiky jak tvrdí jeho sousedka? Kolega z práce, který jako jediný ví některé detaily jejího života? A je vůbec Nora bez viny? Kniha mě opravdu bavila, byla velmi čtivá, v jednu chvíli mi ovšem přišlo, že Nora je až podivně klidná. Epilog byl úžasný, skoro jakoby se plánoval druhý díl. Ovšem kniha Pomocnice, od stejné autorky, byla napínavější a zvrat byl zajímavější. Tato kniha by klidně mohla mít o pár stran míň, protože se chvílemi táhla. Celkově se mi ale opravdu líbila.
Přečíst více -
Petra Weissová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Všemi opěvovaná Pomocnice proletěla instagramem a všichni ji četli. Já jsem nebyla výjimkou. Proto jsem se na knihu Za zamčenýmj dveřmi opravdu těšila. Není to ani moc tlustá kniha a děj je opravdu lákavý. Proto jsem se do ní pustila vcelku brzo. A musím říct, že jsem byla spokojená. Jak už jsem říkala, anotace slibuje skvělé dílo a za mě se to splnilo. Nemůžu říct, že jsem nečetla lepší, četla, ale tento thriller také za pozornost stojí. Nina byla někdy zvláštní a občas mi lezla na nervy. Beru to ale tak, že ne každá postava mi bude vždy sympatická, takže si z toho moc nedělám. Určitě si přečtu i další knihy od autorky a tuto můžu jen a jen doporučit.
Přečíst více -
Renata Pavlinakova registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Skvělé. Vraha jsem netušila.
Přečíst více -
Michaela Váňová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Přečteno za pár dní, četla se sama a velice dobře. Od začátku dobrý děj, žádná nudná nebo zbytečná stránka. Kniha vypráví o životu dcery sériového vraha, kterého po 26 letech někdo napodobuje.
Přečíst více -
Petra S registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Kniha se četla velmi rychle. Byla velmi napínavá. Vraha jsem neodhalila a to jsem podezřívala téměř každého. Jednu hvězdu dolů dávám, že jedna věc mi tam přišla nelogická. Jinak opravdu skvělá kniha.
Přečíst více -
Mája registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Tahle knížka byla úplně první, kterou jsem od autorky četla a vzhledem k tomu, že mě nadchla, pokračovala jsem s její tvorbou a zatím mě ani jedna z nich nezklamala.
Přečíst více -
Anna ze Zeleného domu registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace
Knížka byla napínavá, četla se dobře. Nora mě občas trochu štvala, ale fandila jsem jí :-) Asi od půlky knihy jsem měla tip na vraha, ale samozřejmě jsem se netrefila. Dávám 4 hvězdičky, první knížka se mi líbila o trochu víc.
Přečíst více -
Klára Wöhlová registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Kniha byla dobrá a napínavá, jen jsem měla celou dobu pocit, že jsem něco podobného četla. Vraha jsem neodhalila, můj tip byl úplně někdo jiný.
Přečíst více -
Petra Bencová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Nadstandardní thriller. Kniha je napsána tak čtivě, že jsem jí přečetla v rekordním čase. Sledujeme dvě dějové linky. Autorka dokáže čtenáře držet neustále v napětí a nutí ho číst dál a dál. Děj je plný zvratů a nepředvídatelného chování, které mě teda především u hlavní hrdinky celkem iritovalo. Místy se chovala skutečně nelogicky. Sledujeme příběh sériového vraha a až do konce knihy nelze odhadnout, kdo je pachatel. Místy jsem měla až strach. Freidu McFaiden lze označit za vysoce návykovou autorku. Už vyhlížím další knihu.
Přečíst více -
Kniho(m)holka registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Přečtena během dvou dnů. Super napsaná, čtivá. Za mě byla kniha krátká, věřím ze by se tam dalo přidat pár zápletek a nějaký zvrat, ale to je jen můj pohled. Tak či onak kniha byla skvěla, pokračování by bylo super.☺️
Přečíst více -
Tereza Haasová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Přečteno jedním dechem, jakmile jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Do posledních stránek jsem netušila jak příběh dopadne a konec byl opravdu překvapující. Freida se stává mou oblíbenou autorkou.
Přečíst více -
Terezie Nogolová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Po mých dvou oblíbenkyních psychothrillerů Shari Lapena a B.A.Paris se Freida McFadden k nim přidala. Třetí kniha, kterou jsem od ní četla a pro mě účel splnila. Čtivé, žádná zbytečná omáčka, napínavé, přečteno opravdu rychle. Chystám se na Žádné lži a budu se těšit na překlady dalších autorčiných knih.
Přečíst více -
Tereza registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Napínavý psychothriller, který chytí od první stránky. Místy možná trochu predikovatelný, ale atmosféra je hustá a napětí drží až do konce. Konec je sice trochu rychlejší a napínavý až k samému závěru, ale i tak je uspokojivý – i když by pár scén mohlo být rozvedeno pomaleji.
Přečíst více -
Ajša registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Další dílo, které se mi od autorky líbilo, i když trochu slabší než série Pomocnice. Každopádně super atmosféra s pro mě nečekaným koncem. Rozhodně doporučuji všem milovníkům thrillerů.
Přečíst více -
OLÍÍ93 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Další parádní příběh , nicméně Pomocnice byla lepší . Konec jsem nečekala a velmi mě překvapil. Autorka umí psát velmi čtivě a realisticky. Knihu rozhodně doporučuji
Přečíst více -
peterpanik_reviews registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Moja prvá skúsenosť s príbehom napísaným od populárnej Freidy McFadden a myslím, že prejdem rovno k veci... Šťastím teda nijako extra neskáčem. Netvrdím, že to nebolo dobré. Netvrdím, že to nebolo napísané pútavo. Že sa to nečítalo ľahko a tiež netvrdím, že niektoré návnady od Freidy vedúce do slepých uličiek neboli uznanlivo dobré. Len to nebolo asi až tak kvalitné, ako som dúfal. Celý čas mi behá po rozume myšlienka, že taký Fitzek to vie proste oveľa lepšie. A že Freida je, s prepáčením, len jeho fanúšička, ktorá sa mu chce akosi priblížiť. Ale možno som mal len "smolu", že som začal práve touto knihou. ♂️ Fitzek zvláda vykreslenie postáv a ich psychiku omnoho lepšie. Dokáže zasadiť príbeh do jednej, najviac troch lokácií a pracovať s tým ako hotový majster! Žiadna vata, len to podstatné. Buduje napätie, pracuje s emóciami a využíva skutočnosť, že on je autor a iba on vie čo sa v príbehu stane. Lenže zároveň premýšľa ako čitateľ, vie akým smerom môžu putovať naše myšlienky, vie na čo sa budeme sústrediť. Alebo skôr... vie ako nás dostať presne tam, kde nás chce mať. A čo je tiež dôležité, jeho postavy sa správajú logicky a pokiaľ náhodou nie, tak je tam zase pádny dôvod prečo je to tak. Viem, že to teraz znie skôr ako chválospev na iného autora, ale presne tak vnímam tento pokus od Freidy. Jej kniha je dobrá. Číta sa sama a naozaj vzbudí záujem. Hlavná postava je sympatická a jej osud vám nie je ľahostajný, ale na môj vkus venuje autorka príliš veľa času "nepodstatným" veciam. Nora sa často správa zvláštne a nelogicky. Niektoré postavy dostanú viac priestoru, než by museli, iné zase naopak. Vsuvky s detektívom mi prišli nedotiahnuté. Celý koncept knihy mierne nedoklepnutý, aj keď tie kúsky napokon pozapadali do seba. Suverénne najzaujímavejšie časti knihy boli retrospektívne scény a aj tak mi ich potenciál prišiel maximálne nevyužitý. Knihu som si viacmenej vychutnal, ale nech o nej akokoľvek premýšľam, pôsobí na mňa ako taký malý chaos. Koniec bol síce prekvapivý, ale oveľa viac ma zaujal dodatok z pohľadu inej osoby, ktorou sa to uzavrelo. A to asi o niečom svedčí. Napriek tomu, v hodnotení dávam knihe také slabšie: 4⭐️
Přečíst více -
Miki2104 registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt Hodnoceno z aplikace
Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne , mám moc ráda styl autorčina psaní , děj hezky utíká , zápletka také moc hezká jen jsem od poloviny knihy věděla kdo za vše může .. ale měla jsem v hlavě jiný důvod , takže mě to i tak překvapilo nemám co vytknout
Přečíst více