0.0 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Skladem 1 ks
- Doručení V pondělí 23. 2. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
509 Kč s DPH
Běžně 569 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Hana Benešová je považována za dokonalou první dámu. Tisíce fotografií a desítky dochovaných oděvů a doplňků dokládají mimořádný vkus této výjimečné osobnosti. To nejlepší z nich nyní nabízí čtenářům nový obraz paní Hany jako dámy, která se navždy stala vzorem elegance. Název knihy První dáma elegance odkazuje ke dvěma nejznámějším rolím Hany… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Padesát let manekýnou
-
Pánská móda
-
Móda x Umění, Fashion Paradox
-
Coco Chanel
-
10 ZA 500,- Síla stylu
-
Ikonické kabelky
-
Dynastie Cartier
-
10 ZA 500,- Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle
-
Smart Casual
-
On Fashion
-
Bestseller Modrá krev
-
1000 tenisek
-
10 ZA 500,- Módní kmeny
-
Co odhaluje oděv
-
První republika
-
Čím starší, tím lepší, ale starší
-
Opravdový gentleman. Průvodce klasickou pánskou módou
-
10 ZA 500,- Jak svést dámu na scestí snadno a rychle
-
Sedm manželů Evelyn Hugo
-
10 ZA 500,- Ex na koštěti
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 2000 Kč
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher -
Coco Chanel. Malí lidé, velké sny
-
Pletené šátky a šály
-
Bestseller Šikmý kostel
Hana Benešová je považována za dokonalou první dámu. Tisíce fotografií a desítky dochovaných oděvů a doplňků dokládají mimořádný vkus této výjimečné osobnosti. To nejlepší z nich nyní nabízí čtenářům nový obraz paní Hany jako dámy, která se navždy stala vzorem elegance.
Název knihy První dáma elegance odkazuje ke dvěma nejznámějším rolím Hany Benešové. Byla vzorem první dámy a byla vzorem elegance. K obojímu vedla dlouhá cesta. Narodila se jako Anna Vlčková 16. července 1885. Osudovým se pro ni stalo seznámení s Edvardem Benešem. Po jeho boku pak prožila vzestupy i pády. Byla ženou středoškolského učitele, emigranta, ministra zahraničních věcí a konečně i prezidenta. V jejím životě se tak odrážejí dějiny značné části 20. století.
Protože její předchůdkyně Charlotta Masaryková byla vážně nemocná a brzy zemřela, je dodnes vnímána jako první první dáma až paní Hana. Na tuto roli se připravovala roky jako manželka ministra zahraničních věcí, která doprovázela manžela i prezidenta Masaryka při řadě společenských událostí. Podle jejích současníků byla vždy kultivovaná, reprezentativní a taktní.
Tyto vlastnosti nezískala ze dne den. Určitá pokora jí byla vlastní, ale jazykové znalosti, obratnost v komunikaci a distinguované vystupování tříbila díky řadě kontaktů, častým cestám a sebevzdělání. Součástí celkového obrazu vždy noblesní první dámy byl i její vzhled.
Díky vždy aktuálním, vhodně k příležitosti zvoleným, kvalitním a jejímu osobnímu stylu odpovídajícím oděvům se stala vzorem elegance. Napodobovala jí Marta Gottwaldová i řada obyčejných žen. Kouzlo elegance ovšem netkví v dokonalém oděvu z prestižního módního závodu, ale je tvořeno souzněním vkusu a vnitřního světa, tj. harmonií oděvu s nositelem. Osobitý přístup paní Hany k módě se projevil především v oblibě kostýmů.
Nejraději nosila anglické kostýmy smokingového střihu, které ozvláštňovala řadou doplňků. Důležitou roli hrály především klobouky. V kontextu jednoduchým praktických kostýmů byly ty naopak apartní a nápadné. Paní Hana měla schopnost kombinovat a svůj oděv pak nosit s noblesou. To je to, co dnes označujeme spojením „prvorepubliková elegance“. A to paní Hana ztělesňovala více než kdokoli jiný.
- Nakladatel
- Grada
- Rozměr
- 171 x 243 x 26
- datum vydání
- 11.11.2022
- ean
- 9788027135530
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 1026 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 336
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-271-3553-0
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 2 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
-
Jarmila Sadílková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
zajímavé informace, příjemné čtení , rozšíření znalostí omodě 1. republiky
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
Místo na lásku: Lilly Lucas přináší povedený start nové série | RECENZE
-
Máme pro vás dárek: audioknihu „Honba za meteorem“ zdarma
-
Julie Caplinová vydá svou prvotinu i nový Romantický útěk
-
6 nejčtivějších únorových novinek
-
České vydání Alchemised: ilustrace a barevná ořízka potvrzeny. Předobjednávky spuštěny
-
Za hranicí času: kniha, u které budete chtít „ještě jednu kapitolu“ | RECENZE
-
Nevíte, co číst? Prolistujte si náš nový knižní katalog na jaro 2026
-
Neotvírat!!! Kouše! Proč děti tuhle knihu milují?
-
Kniha Azraelova – drsná, temná a překvapivě návyková | RECENZE
-
Filmová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch už za pár dní na HBO. Podívejte se na trailer
-
10 tipů na romantické knihy, z kterých si sestavíte balíček 10 za 500,-
-
Urbex, smrt a švédský chlad – vítejte v Rezavém lese