Přestupkové právo Kolektiv

Přestupkové právo - Kolektiv

Přestupkové právo

Kolektiv

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 149 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Odpovědnost za přestupky je důležitým ochranným institutem při plnění úkolů státní správy a územní samosprávy, jakož i ochrany veřejného pořádku, občanského soužití a majetku. Ve správní praxi je to institut frekventovaný a dopadá na nemalý počet fyzických osob, které se mohou dopustit přestupku. Přestupkové právo nemá ucelenou právní úpravu,… Přejít na celý popis

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Odpovědnost za přestupky je důležitým ochranným institutem při plnění úkolů státní správy a územní samosprávy, jakož i ochrany veřejného pořádku, občanského soužití a majetku. Ve správní praxi je to institut frekventovaný a dopadá na nemalý počet fyzických osob, které se mohou dopustit přestupku.

Přestupkové právo nemá ucelenou právní úpravu, jedná se o relativně složitý a rozsáhlý úsek právního řádu, v němž není snadná orientace. Aplikace tohoto práva je záležitostí širokého okruhu správních orgánů, zejména také obcí, a velkého počtu jejich pracovníků a členů. Autoři v 18. vydání knihy jednak aktualizovali texty všech právních předpisů upravujících přestupky, jednak doplnili nové právní úpravy, které byly přijaty od posledního vydání v roce 2011. Cílem publikace je reagovat na naléhavé potřeby správní praxe a představit souhrnně přestupkové právo včetně jeho vazby na právní úpravy bezprostředně související a navazující.

Základ knihy tvoří text zákona o přestupcích s komentářem. Další částí publikace jsou výňatky ze všech zvláštních zákonů, ve kterých se upravují přestupky v různých oblastech lidské činnosti. Kniha tak obsahuje veškerou materii přestupkového práva v českém právním řádu v právním stavu k 1. srpnu 2014.

Sdílet 0

isbn
978-80-7201-955-7
ean
9788072019557

Bestseller v knihy Dobrovský

203360. v e-shopu | 174757. minulý týden

2005. v Právo |

Hodnocení čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora