0.0 z 5 hvězdiček
pevná vazbaKniha ( pevná vazba )
- Skladem 1 ks
- Doručení Do 10. 4. předáme dopravci
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
339 Kč s DPH
Běžně 399 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Když se neznámá mladičká Američanka Josephine Bakerová objevila roku 1926 v Champs-Élysées, zapůsobila na Paříž jako naprosté zjevení. Francouzský novinář a spisovatel Marcel Sauvage byl u toho a na základě jeho rozhovorů, které v průběhu let s legendární tanečnicí pravidelně vedl, vznikla tato kniha autentických vzpomínek. Konečná… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Miss Dior
-
Život s Otou
-
Zpověď farářky
-
Náčelník
-
Jestli vůbec někdy
-
Lidi od kolotoče
-
Skandální Sarah
-
10 ZA 500,- Bonjour, živote. Cesta, která mě naučila žít s roztroušenou sklerózou
-
10 ZA 500,- Silnější než smrt
-
Pavlína Pořízková. No filter
-
Spolek Jane Austenové
-
Můj táta Josef Lada
-
Pravý věřící
-
Jožka Černý – Můj kamarád Žudro
-
10 ZA 500,- Společnost lhářů
-
Josephine Bakerová – Tanec jejího života
-
10 ZA 500,- Ex na koštěti
-
10 ZA 500,- Surrender: 40 písní, jeden příběh
-
Paměti kulisáka
-
Venkovské sídlo 3: Časy se mění
-
Sídlo hrůzy
-
Jazyky pravdy
-
Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku II
-
Nikola Márová: Primabalerína
Když se neznámá mladičká Američanka Josephine Bakerová objevila roku 1926 v Champs-Élysées, zapůsobila na Paříž jako naprosté zjevení. Francouzský novinář a spisovatel Marcel Sauvage byl u toho a na základě jeho rozhovorů, které v průběhu let s legendární tanečnicí pravidelně vedl, vznikla tato kniha autentických vzpomínek. Konečná podoba citlivé, laskavé a zároveň poetické stylizace střípků spontánního vyprávění vykresluje Bakerovou jako umělkyni i člověka s až neuvěřitelně velkým srdcem.
- Nakladatel
- Ikar
- Rozměr
- 158 x 214 x 32
- datum vydání
- 1.06.2023
- ean
- 9788024950501
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 456 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 312
- Vydání
- 1
- isbn
- 978-80-249-5050-1
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
5.0 z 5 1 hodnocení čtenářů
1× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Eva Francová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Herečka, zpěvačka a tanečnice. To je nejčastější označení Josephine Baker. Po přečtení jejích Pamětí pro Vás už navždy bude především inspirativní a odvážnou ženou. Když se Josephine Bakerová objevila roku 1926 v Paříži jako tanečnice, okamžitě se stala miláčkem publika. A to nejdříve toho domácího, později byla hvězdou celé Evropy. Když přišla válka, Josephine neváhala a aktivně se zapojila do odboje. Pro svou zemi, která ji přijala, by udělala cokoliv. A nezapomeňme ani na její boj proti rasismu, se kterým se neustále potýkala při svých cestách. Novinář Marcel Sauvage vedl s paní Bakerovou rozhovory téměř po celý její život strávený v Evropě. V této knize tak najdete spontánní vyprávění, které Vám ukáže opravdovou tvář (a hlavně srdce) této výjimečné ženy. Nedávno jsem četla zbeletrizovaný životopis – Tanec jejího života, který mě natolik okouzlil, že od té doby nevynechám příležitost, přečíst si o Josephině něco dalšího. A toto byla skvělá volba! Lehké, svěží a vtipné čtení, ve kterém nechybí ani vážná témata. Má to spád, slova běží jako proud řeky. Nečekejte klasický rozhovor, chybí tu otázky, je tu jen vyprávění Josephine, které má hlavu a patu, dokáže Vás zaujmout i zasáhnout. Celá kniha přibližuje paní Bakerovou takovou, jaká skutečně byla – milá, hravá, nespoutaná, obětavá, milující. Cítíte její energii, živelnost, to, jak si užívala každého okamžiku. Zároveň poznáte, jak byla skromná a ať zrovna dělala cokoliv, dávala tomu maximum. V knize je vidět vývoj, jakým si Josephine prošla od mladého děvčátka po zralou ženu. Stala se vážnější, zodpovědnější, řeší se tu více vážných témat. Co ji život nadělil, i když to někdy bylo hodně smutné, se vším se poprala, zvedla se a šla dál s hlavou vztyčenou. Skvělá žena s úžasnými názory, od které se můžeme učit, jak být lepší! Olalá….
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
5 tipů na dětské knihy, které promění čtení v dobrodružství
-
5 knižních novinek na duben: od romantasy po mrazivý horor
-
Spalující rivalita: hokejová romance, která si podmanila čtenáře i diváky | RECENZE
-
Spasitel: těžká váha mezi sci-fi, která má předurčeno stát se klasikou | FILMOVÁ RECENZE
-
Němá: když technologie začne vyprávět tvůj příběh | RECENZE
-
Klára Vajnerová: „Ráda si představuji, že jsem kmotrou knih“ | DOBRÝ ROZHOVOR
-
Rytíř a můra – fantastický příběh Věštkyně, které je souzeno pít krev, topit se a snít | RECENZE
-
Zlatá grai: jedna z nejlepších českých fantasy současnosti vrcholí
-
Na tenkém ledě: hokejová romance, která pohladí po duši
-
Petra Lukešová: „Je to něco, co jsem chtěla dělat odmala. Doslova splněný sen” | DOBRÝ ROZHOVOR
-
I tentokrát jsme Obchodníkem roku s knihami. Děkujeme, že jste u toho s námi!
-
Knižní veletrh v Londýně – den třetí: Poklady místních knihkupectví