6 červencových novinek, které si přibalit na dovolenou
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Kniha ( měkká vazba )
BE NO MAN’S PEACE.Have you ever been badgered by an annoying pick-up artist at the bar? Ever felt a burning desire to emotionally torture a friend’s boyfriend in an act of revenge? Have you ever endured just talking to a man before?If so, then this book is for you.With more than 100 phrases, questions, and comebacks, How to Piss Off Men… Přejít na celý popis
BE NO MAN’S PEACE.
Have you ever been badgered by an annoying pick-up artist at the bar? Ever felt a burning desire to emotionally torture a friend’s boyfriend in an act of revenge? Have you ever endured just talking to a man before?
If so, then this book is for you.
With more than 100 phrases, questions, and comebacks, How to Piss Off Men is your essential guide to sending even the most relentless mansplainer into an existential crisis. Whether it’s referring to his expensive NFL jersey as “cosplay” or letting him know he has the confidence of a much taller man, this handbook will ensure you’re equipped to combat toxic masculinity in any situation.
The advice in this book has been thoroughly tested for effectiveness. Even on the author, bless his heart.
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...