Eli: queer romance plná bolesti i ryzí lásky | RECENZE
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Kniha ( pevná vazba )
Při zaslání zboží balíčkem
K nákupu nad 1699 Kč dárek zdarma v hodnotě 198 Kč
Stalinova baletka - Příběh odvahy a boje o přežití v sovětském Rusku
Světlou severskou letní nocí běží mladá nahá žena. Ráno ji policie najde ve stockholmské čtvrti Söder před dveřmi klavírního mechanika Johna Gideona. Žena nekomunikuje s okolím a nikdo neví, kdo je, co se jí stalo, ani proč se ocitla právě před těmito dveřmi. A John Gideon neotvírá. Sousedé vypovídají, že jeho bytem prošlo nesčetně mladých… Přejít na celý popis
Světlou severskou letní nocí běží mladá nahá žena. Ráno ji policie najde ve stockholmské čtvrti Söder před dveřmi klavírního mechanika Johna Gideona. Žena nekomunikuje s okolím a nikdo neví, kdo je, co se jí stalo, ani proč se ocitla právě před těmito dveřmi. A John Gideon neotvírá. Sousedé vypovídají, že jeho bytem prošlo nesčetně mladých dívek a komisař Conny Sjöberg se svým týmem neví, co si o celé věci myslet. Když je John Gideon nalezen ve svém bytě mrtvý, vyvstávají nové otázky. Byl to pedofil nebo snad dodavatel dívek takzvanému kruhu násilníků? Další případ Hammarbyjské policie se z vyšetřování znásilnění rozrůstá o vyšetřování vraždy a události se řetězí. Ve stockholmském souostroví rybář vyloví tělíčko nemluvněte a stopy policii zavedou k devět let starému zmizení adoptovaného dítěte a k děvčátku na houpačce, jejíž snímek je nalezen v Gideonově mobilu. Veškeré teorie se bortí, nic není, jak se zprvu zdálo. Silný a mnohovrstevný příběh o temných zákoutích lidské duše, vražedné síle předsudků a soucitu s bližními, který přichází z naprosto nečekaných míst.
4.2 z 5 5 hodnocení čtenářů
3× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Barbora Mikezová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Knihu jsem koupila ve výprodeji a že je pátá v řadě jsem zjistila až když na ni došla doma řada. Zašla jsem tedy do knihovny, půjčila si postupně všechny předchozí díly a nemohla jsem se odtrhnout, za mě fantastické čtení. Jediné mínus je chybějící šestý (poslední) díl, který se u nás ještě nepřeložil a na který budu čekat a doufat, že vyjde.
Jana Trestrová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Na knihu jsem se těšila. Ze začátku to bylo hodně zajímavé, ale postupně kapitola co kapitola to bylo horší a horší. Místo čtení jsem se snažila najít jinou zábavu. A to čtu ráda. U mě je i problém, že i když kniha není tak zajímavá nebo spíše mě nebaví, tak chci vědět jak to dopadne. A tak jsem to nakonec dočetla, ale trvalo mi to takhle dlouho. Musím říci, že u jedné příležitosti jsem měla fakt strach, ale nakonec přišla úleva, která mi vykouzlila úsměv na rtech. Vraha jsem uhodla, i když motiv jsem měla jiný. Nebo spíše šlo i o záměnu jmen. Ale vrah jako vrah. Musím říci, že kniha mě zklamala. Čekala jsem od toho víc. Ale je pravda, že napětí u mě vyvolala, takže dávám aspoň 3*.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...
Od letošního CinemaConu už uběhlo pár týdnů, ale moje nadšení z...
Po knize Pošta Jindekde jsem sáhla hlavně proto, že mám tvorbu Emily J....