Eli: queer romance plná bolesti i ryzí lásky | RECENZE
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Kniha ( pevná vazba )
399 Kč s DPH
Běžně 499 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Při zaslání zboží balíčkem
K nákupu nad 1699 Kč dárek zdarma v hodnotě 198 Kč
Stalinova baletka - Příběh odvahy a boje o přežití v sovětském Rusku
Rebecca, studentka egyptologie a vášnivá čtenářka regentských romancí, se ráda účastní historických rekonstrukcí a během jedné z nich se přihodí něco nevysvětlitelného: ocitne se v Londýně roku 1816. Navíc se zde stala nejžádanější debutantkou mezi starými mládenci z vyšší společnosti. Při hledání svého pana Darcyho však upoutá pozornost té… Přejít na celý popis
Rebecca, studentka egyptologie a vášnivá čtenářka regentských romancí, se ráda účastní historických rekonstrukcí a během jedné z nich se přihodí něco nevysvětlitelného: ocitne se v Londýně roku 1816. Navíc se zde stala nejžádanější debutantkou mezi starými mládenci z vyšší společnosti. Při hledání svého pana Darcyho však upoutá pozornost té nejméně žádoucí partie: korzára Reedlana Knoxe, muže s temným šarmem a přinejmenším skandální pověstí. A s takovým by se slušná mladá dáma opravdu stýkat neměla.
Když však Rebecca odhalí jistá tajemství a podezřelé spiknutí šlechty, její smysl pro spravedlnost ji nutí jednat. Jenže nikdo není ochoten riskovat svou čest, aby jí pomohl. Nezbývá jí než se obrátit na jediného možného člověka: Reedlana Knoxe. Jenže co když se nakonec ukáže, že korzár je zajímavější než gentleman, o kterém Rebecca vždycky snila? A neměla by se raději vrátit do současnosti?
4.8 z 5 12 hodnocení čtenářů
10× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
Vendelinka_cte registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Tohle byl úžasný výlet do roku 1816. Překvapilo mě, nakolik si autorka dala práci s tím, aby byla historicky přesná. Rebecca si tuhle dobu vysnila; když se do ní ovšem portálem přesunula v čase, zjistila, že není všichno zlato, co se třpytí. Že bály a večírky a služebnictvo a šaty na míru jsou sice fajn, ale že taky nemá žádná práva rozhodovat o svém životě, že zdravotní péče je žalostná a že hodnoty společnosti jsou úplně pokřivené. Když je zavražděna její přítelkyně a každý jen řeší, jak zamèst ten skandál pod koberec, rozhodne se, že přijde na to, kdo ji zavraždil. Což bohužel pro ženu v téhle době není vůbec snadné. A tak se rozhodne požádat o pomoc Reeda, kterému na oplátku slíbí sblížení se smetánkou, kterého on potřebuje dosáhnout pro svoje vlastní účely. Při zjišťování pravdy se postupně sbližují a zjišťují, že jejich zájmy a pátrání se ve skutečnosti prolínají. Rebecca se postupně i rozhoduje, zda kvůli Reedovi v roce 1816 nezůstat, ale na druhou stranu, penicilin je penicilin... :D Skvělý příběh, hrozně moc mě to bavilo.
Martina Růžičková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Nádherná a úžasná kniha plná vtipu, lásky, pasující intimity a zajímavé zápletky. Doporučuji všem, co mají rádi trochu detektivky spojené s příběhy Bridgertonových.
Annette Nicol Horová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Krásná a napínavá…doporučuji
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...
Od letošního CinemaConu už uběhlo pár týdnů, ale moje nadšení z...
Po knize Pošta Jindekde jsem sáhla hlavně proto, že mám tvorbu Emily J....