Eli: queer romance plná bolesti i ryzí lásky | RECENZE
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Kniha ( měkká vazba )
356 Kč s DPH
Běžně 398 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Při zaslání zboží balíčkem
K nákupu nad 1699 Kč dárek zdarma v hodnotě 198 Kč
Stalinova baletka - Příběh odvahy a boje o přežití v sovětském Rusku
Daniel, lékař ve středním věku, se vrací do rodného Trutnova a zjišťuje, že minulost nelze obejít ani neutralizovat; lze ji pouze znovu otevřít. Město, kde kdysi stálo kino Stalino a kde dnes jeho fasáda nese sochu Václava Havla, se stává prostorem střetu ideologií, paměti a zapomínání. Příběh sahá od nacistických zločinů v pobočkách… Přejít na celý popis
5.0 z 5 hvězdiček
Voucher5.0 z 5 hvězdiček
Voucher
Daniel, lékař ve středním věku, se vrací do rodného Trutnova a zjišťuje, že minulost nelze obejít ani neutralizovat; lze ji pouze znovu otevřít. Město, kde kdysi stálo kino Stalino a kde dnes jeho fasáda nese sochu Václava Havla, se stává prostorem střetu ideologií, paměti a zapomínání.
Příběh sahá od nacistických zločinů v pobočkách koncentračního tábora Gross-Rosen na Trutnovsku a holocaustu na území dnešní Ukrajiny přes komunistickou normalizaci až po dnešní vyprázdněnou svobodu. Před Danielem se rozplétá jako soustava rozhodnutí, která nikdy nebyla skutečně uzavřena.
Pátý román Marka Přibila propojuje osobní osudy s evropskými dějinami, veřejným prostorem a politickými mýty. Vedle výrazné zápletky spojené s osudem Danielových prarodičů vstupuje do příběhu také postava Václava Havla, zbavená nánosu veřejných klišé i pietních gest. Děti Václava Havla je existenciální a společenskokritický román o Evropě, která žije z nepřiznaných kompromisů, o paměti, jež se tváří jako vyřešená, a o jazyku, který dokáže přesně pojmenovat to, co se obvykle zamlčuje.
0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů
0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...
Už jste také někdy spadli do pasti algoritmu sociálních sítí? Znáte to....
Ne vždycky má člověk chuť vyrážet na nákup do obchodního centra. Někdy...
Pokud jste unavení ze všech těch varování, že světu hrozí atomová válka...
Od letošního CinemaConu už uběhlo pár týdnů, ale moje nadšení z...
Po knize Pošta Jindekde jsem sáhla hlavně proto, že mám tvorbu Emily J....