Vzpomínáme na Sama Neilla. Ve svých memoárech zachytil humor, nejistotu i chuť žít
Pro několik generací diváků zůstane především paleontologem Alanem...
Kniha ( pevná vazba )
356 Kč s DPH
Běžně 398 Kč
Nápověda
Jsme transparentní
Na počátku bylo… Ale co pak? A co dnes? Když se člověku dostalo prvních pravidel, jak se má chovat, prakticky okamžitě je začal porušovat. Nakolik je pro nás důležitých deset základních přikázání? Jak se měnila v čase a jak si je lidé vykládali? Ano, často po svém. A jak by takových deset základních pravidel vypadalo dnes, v dnešním… Přejít na celý popis
Na počátku bylo… Ale co pak? A co dnes? Když se člověku dostalo prvních pravidel, jak se má chovat, prakticky okamžitě je začal porušovat. Nakolik je pro nás důležitých deset základních přikázání? Jak se měnila v čase a jak si je lidé vykládali? Ano, často po svém. A jak by takových deset základních pravidel vypadalo dnes, v dnešním světě, pro moderního člověka? A není člověk jaksi ustrojen od přírody či od Boha k tomu, aby zkrátka všechny možné zákazy překračoval? Nevelí mu to jeho dinosauří mozek, ať už sám chce, nebo ne? Vypadaly by naše životy, vztahy, rodiny a vůbec všechno jinak, kdybychom se řídili jednoduchými pravidly? A neplatí snad, že jiná země a kultura, jiný mrav? A jak v tom všem proplouvali a proplouvají Češi? Na to všechno a ještě víc se snaží odpovědět matador české psychiatrie Radkin Honzák.
5.0 z 5 2 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Pavel Nahodil registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Všechny knihy od p. profesora Honzáka patří mezi pohlazení na duši. Nenásilně a moudře korigují problematická jednání čtenáře. Děkuji moc.
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Pro několik generací diváků zůstane především paleontologem Alanem...
Slunce svítí, prázdniny jsou v plném proudu a spousta z nás si dopřává...
Pokud vám seriál Heated Rivalry (Spalující rivalita) nedal spát a zhlédli...
Život Abby dosud nebyl takový, jaký si představovala. Teprve krátce před...
Taky jste už určitě někdy zažili „reading slump“, neboli situaci, kdy...
Tahle kniha se ke mně původně dostala jen proto, abych ji předala někomu z...
Pokud nevíte, zda sáhnout po „nové Lukáškové“, váš osobní...
Nestihli jste naše žhavé literární odpoledne na Masarykově nádraží, nebo...
Po dočtení poslední knihy, která byla na můj vkus až příliš...