5.0 z 5 hvězdiček
VoucherKniha ( pevná vazba )
- Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
- Doručení Doručení domů není možné
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
279 Kč s DPH
Jsme transparentní
Kniha ihned po svém vydání vyvolala řadu diskusí a rychle dobyla žebříčky bestsellerů. Během čtyř let již byla vydána v jedenácti evropských zemích. Rusko v roce 2027. Po době zmatků a období restaurace zde znovu vládne car. Země je obehnána Velkou zdí a odříznuta od zbytku světa. Životní standard je udržován pouze vývozem nafty a plynu a… Přejít na celý popis
K tomuto produktu zákazníci kupují
-
Bestseller Elektronická dárková poukázka 500 Kč
-
Bestseller 1984
-
10 ZA 500,- Hlasy v bouři
-
Zničit
-
Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie
-
Norské dřevo
-
Mechanický pomeranč
-
Bílá voda
-
Novinářem v Číně
-
Všichni muži Kremlu
-
Metro 2033
-
V zajetí geografie
-
O prospěšnosti alkoholismu
-
Kacíři Duny
-
10 ZA 500,- Když se vůbec nedaří
-
Aristokratka pod palbou lásky
-
10 ZA 500,- Hodinář z Dachau
-
Půlnoční knihovna
-
10 ZA 500,- Krakatit
-
O češtině s Karlem Olivou
-
Mág z Kremlu
-
Bohatý táta, chudý táta
-
AKCE Všude samí lháři
-
Uspořádání světa
Kniha ihned po svém vydání vyvolala řadu diskusí a rychle dobyla žebříčky bestsellerů. Během čtyř let již byla vydána v jedenácti evropských zemích. Rusko v roce 2027. Po době zmatků a období restaurace zde znovu vládne car. Země je obehnána Velkou zdí a odříznuta od zbytku světa. Životní standard je udržován pouze vývozem nafty a plynu a jediným státem, s nímž Rusko udržuje přátelské styky, je Čína, která do něj exportuje veškeré zboží, od Boeingů po toaletní papír. Na Sibiři žije 28 miliónů Číňanů a čínština se stává módním jazykem… Takový je svět Sorokinovy ostré antiutopistické satiry, které zobrazuje jako zemi navracející se k temným dobám Ivana Hrozného s hrůzovládou jeho osobní gardy - opričniny. Román nabízí grandiosní obraz Ruska na cestě zpět k minulosti. Myšlení a jazyk 16. století se tu mísí s novodobými reáliemi, asiatský despotismus, korupce a cynismus se spojují s moderní technologií a ruským nacionalismem. Noví orpičnici se tu projíždějí v červených mercedesech, vyzdobených psí hlavou na chladiči a koštětem na kufru. Tyto symboly stejně jako v době Ivana Hrozného hrozí každému, kdo se protiví carově moci, že bude nemilosrdně smeten z ruské půdy. Sorokin tak především varuje před nebezpečným směrem dalšího politického vývoje, před sklonem k isolacionismu a tendencí k barbarství, která se mu zdá být částí ruské metafyziky.
- Nakladatel
- Pistorius & Olšanská
- Rozměr
- 135 x 200 x 12
- datum dotisku
- 14.11.2025
- ean
- 9788075791474
- Vazba
- pevná vazba
- Hmotnost
- 322 g
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 176
- datum vydání
- 20.04.2022
- isbn
- 978-80-7579-147-4
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.5 z 5 4 hodnocení čtenářů
2× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Šaňo registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Hodnoceno z aplikace
Krátké, ale člověku pak běhá mráz po zádech ještě dva dny. Brutální, nechutný, ale zároveň i realistický příběh z alternativního Ruska "budoucnosti". Jako čtenář jsem nesympatizoval s jedinou postavou a hned po úvodní části jsem na každém místě čekal jen to nejhorší. A to se bohužel i naplnilo, ba často i předčilo.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.
Články, které stojí za pozornost
-
6 knižních novinek pro čtenáře thrillerů a detektivek
-
Co číst v červnu: 6 příběhů, kvůli kterým budete ponocovat
-
Edice Kapesní komiksové klenoty dokazuje, že komiksy nemusí být jen drahý koníček pro vyvolené
-
Ďábel nosí Pradu 2: návrat plný módy, nostalgie a nevyužitého potenciálu | FILMOVÁ RECENZE
-
Na zlaté hraně – příběh o tlaku, ambicích a ceně vítězství | RECENZE
-
Pejsek a kočička jsou zpět: jak Pavel Fara navazuje na Josefa Čapka
-
Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti ani po letech neztrácí svou podivnost | RECENZE
-
Nevyměkni – novinka Stephena Kinga nasáklá šílenstvím a pomstou | RECENZE
-
Co číst v květnu: 5 novinek plných napětí a silných příběhů
-
Sirotčinec slečny Peregrinové: fenomén, který z podivnosti udělal přednost
-
Proti předpisům: F1 romance s nečekanou hloubkou | RECENZE
-
Yarros oznámila dvě nové knihy. Fanoušci Čtvrtého křídla spekulují