Achnaton - V zemi sokolího boha

Achnaton - V zemi sokolího boha -

Achnaton - V zemi sokolího boha

Četl(a) jsem
Chci přečíst

Kniha

  • Produkt je vyprodaný.
E-shopové listy

K nákupu nad 199 Kč dárek zdarma v hodnotě 19 Kč

E-shopové listy

Kniha Achnaton je druhým dílem trilogie o posledních faraonech starého Egypta. Navazuje na první díl Amenofis - v zemi sokolího boha. Druhý díl rozsáhlé a barvitě líčené ságy o panovnících Nové říše, jejíž hlavní postavou a zároveň vypravěčem je Aje, poslední faraon dynastie. Faraon Amenofis je na vrcholu moci, když jeho nejstarší syn Thutmose… Přejít na celý popis

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Kniha Achnaton je druhým dílem trilogie o posledních faraonech starého Egypta. Navazuje na první díl Amenofis - v zemi sokolího boha.
Druhý díl rozsáhlé a barvitě líčené ságy o panovnících Nové říše, jejíž hlavní postavou a zároveň vypravěčem je Aje, poslední faraon dynastie. Faraon Amenofis je na vrcholu moci, když jeho nejstarší syn Thutmose padne za oběť atentátu. Mezi panovníkem a druhorozeným synem, kterého povýší na následníka trůnu, dochází však záhy k napětí. Mladý faraon navíc musí čelit zarputilé nenávisti kněží boha Amona. Uctívá totiž jiného boha, Atona, k jehož poctě si vybírá i nové jméno - Achnaton. Společně s krásnou a moudrou manželkou Nefertiti nechá vybudovat výstavní hlavní město, které nazve Achetaton, a říši na Nilu od základu mění.

Sdílet 0

Nakladatel
Sanoma Magazines Praha
isbn
978-80-89179-27-5
ean
9788089179275

Bestseller v knihy Dobrovský

162733. v e-shopu | 155876. minulý týden

2279. v Historické romány | 1986. minulý týden

Hodnocení čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

Další knihy autora