Tváře normalizace Kolektiv E-kniha

Tváře normalizace - Kolektiv

Tváře normalizace E-kniha

Kolektiv

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

  • Ihned ke stažení

199 Kč s DPH

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Normalizace si ve společnosti vydobyla pověst přece jen snesitelného, „gulášového“ komunismu, během nějž se před realitou utíkalo na chalupu nebo k deskám Karla Gotta.

Ve skutečnosti to však byly roky mimořádně ničivé. Společenská apatie, letargie, snaha příliš nevyčnívat, obava z vlastní tvořivosti, neochota přijmout se svobodou i zodpovědnost, to vše má kořeny nikoliv na šibenicích padesátých let a v jáchymovské věži smrti, ale v režimu, který přivezly sovětské tanky v srpnu 1968. Právě kvůli plíživosti, která degradovala ducha i vůli většiny obyvatelstva, je namístě si připomínat, jak nesmírně zlá a pokřivená ta doba ve své podstatě byla.

Kniha Tváře normalizace vznikla v Deníku N jako příspěvek do mozaiky pochopení naší minulosti. Zvolili jsme cestu vyprávění konkrétních lidských příběhů, které navzdory své jedinečnosti dokážou přiblížit mechanismy a atmosféru doby silněji než akademické studie. Osudy známých i řadových protagonistů režimu dohromady tvoří přesvědčivý obrázek doby.

Sdílet 0

Nakladatel
N media
datum vydání
2019
Jazyk
čeština
Počet stran
224

Bestseller v knihy Dobrovský

128138. v e-shopu | 140292. minulý týden | 14214. nejlepší dosažené 12.07.2020

319. v Společenské vědy | 378. minulý týden | 271. nejlepší dosažené 25.11.2020

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 1 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

  • 4 z 5 hvězdiček Monika

    Podle me povedena kniha z Edice N. Spousty novych stripku, ktere davaji smysl. Cerpano z jiz napsanych knih citujici “tvare”, z archivu ci ze samotnych rozhovoru. Super prace novinaru Deniku N. Nejvic se mi libil pribeh Frantiska Cuby a Slusovic z pera Petra Koubskeho, ktery ve Slusovicich delal do roku 1990 programatora, nyni je novinar a ucitel. Ze JZD mohlo mit pridruzene podnikani a Cuba to trochu otocil a spis bylo JZD pridruzene tomu podnikani? Umel hledat diry nejen na trhu, ale i v regulich a vytezit z toho. Zajimave. O Zdenku Zbytkovi z pera Jana Molacka. O tom, ze chtel ZZ predelat letiste v Ralsku na vyznamny dopravni uzel pro nakladni leteckou dopravu, jsem tez nevedela. Kapitola o Eduardu Vorobjovovi od Petry Prochazkove ve mne zanechala spousty emoci. Tu si pamatuju a pamatovat budu. V roce 91 sli vojaci od nas i klidne do stanu, hlavne aby sli. Postavily se za ne pry jejich zeny. Jinak by sli i na Sibir. Z tehda pro ne luxusni zeme. Kapitola o Karlu Gottovi mi prisla presprilis drsna, misty spis subjektivni nazory? Ale precist urcite doporucuji a tema bych klidne cetla i na vice stran.

    Kniha, N media, 2020, 9788090765269

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora