Řvi potichu, brácho Ivona Březinová E-kniha

Řvi potichu, brácho E-kniha

Ivona Březinová

Četl(a) jsem
Chci přečíst

E-kniha

 • Ihned ke stažení

119 Kč s DPH

lunární Už máte svůj lunární kalendář Krásné paní pro rok 2021? Více informací

Popis

Jeremiáš je jiný. Žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily. Ivona Březinová citlivě, ale s nezbytným nadhledem vypráví příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí dennodenně vyrovnávat. Knížka s výtečnými ilustracemi Tomáše Kučerovského dětem ukazuje, že s poruchou autistického spektra se dá žít a že nakonec je ze všeho nejdůležitější jako vždycky láska a dostatek porozumění.

Sdílet 0

Nakladatel
Albatros Media
datum vydání
2016
Jazyk
čeština
Počet stran
208

Bestseller v knihy Dobrovský

71268. v e-shopu | 66650. minulý týden

284. v E-knihy - Dětská literatura | 247. minulý týden

Hodnocení čtenářů

5.0 z 5 6 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Nic moc 1 2 3 4 Perfektní 5

 • 5 z 5 hvězdiček Lucie

  Tohle je prostě knížka, od které se člověk neodtrhne. Já sama ji přečetla za necelé dvě hodiny a musím přiznat, že se ve mně střídaly snad všechny pocit. Zasmála jsem se, ale také jsem měla slzy v očích. Tuhle knížku můžu jedině doporučit, protože se v řadách mých vrstevníků často setkávám s jedinci, kteří slovo "autista" používají, aniž by věděli co to znamená nebo obnáší.

  Kniha, Albatros Media, 2016, 9788000043227

 • 5 z 5 hvězdiček Eliška Křemenáková

  Krásná knížka, přečtená za tři hodinky. Autorka vypráví o dívce Pamele, která se společně s její maminkou stará o svého brášku. Hlavní hrdinka si celou knížku uvědomuje, jaké měla štěstí, že se narodila zdravá a že stačilo málo a mohlo to být obráceně. A tak se že všech sil snaží, aby jim Jeremiáše nedali do ústavu, což je těžké protože jemu stačí málo a rozčílí se a ještě míň aby se uzavřel, protože žije ve svém vlastním světě, kde má každý den své barvy. Knížka byla opravdu nádherně napsaná a k zamyšlení, její čtení ve mě vyvolalo hodně pocitů, doporučuji :-)

  Kniha, Albatros Media, 2016, 9788000043227

 • 5 z 5 hvězdiček Daniela čípová

  Toto je kniha na jednu stranu zábavná a na stranu druhou hodně vážná a nutí k přemýšlení. S problematikou autismu se setkáváme čím dál častěji a tato kniha pomáhá náctiletým čtenářům pochopit autismus trochu snadněji a z jiného úhlu. Kniha plná citů a pocitů, za mě pět hvězdiček!

  Kniha, Albatros Media, 2016, 9788000043227

 • 5 z 5 hvězdiček Monika Rozdolská

  Kniha se četla lehce a líbily se mi i ilustarce v ní. Mám ráda tento druh knih, kde jsou popsané různé promlémy lidí, které si většina z nás nedokáže ani představit a paní Březinová, jak už jsem se v minulosti přesvědčila, toto umí dokonale.

  Kniha, Albatros Media, 2016, 9788000043227

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora