Mexická gotika E-kniha

E-kniha

 • Ihned ke stažení

Gotický horor z prostředí mexické smetánky Poté co Noemí Taboadová obdrží zmatený dopis od své čerstvě provdané sestřenice s prosbou o záchranu, zamíří do odlehlého domu na mexickém venkově. Není si jistá, co v něm najde — manžel její sestřenice, pohledný Angličan, je cizinec a Noemí ho prakticky vůbec nezná.  Noemí je navíc velmi… Přejít na celý popis

Michala Ries: Zadrž dech Nenávidí její pokřivený odraz. Mohl by milovat její skutečné já? Co se stane, když ji dožene minulost, před kterou chtěla utéct? Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Gotický horor z prostředí mexické smetánky

Poté co Noemí Taboadová obdrží zmatený dopis od své čerstvě provdané sestřenice s prosbou o záchranu, zamíří do odlehlého domu na mexickém venkově. Není si jistá, co v něm najde — manžel její sestřenice, pohledný Angličan, je cizinec a Noemí ho prakticky vůbec nezná. 

Noemí je navíc velmi nepravděpodobnou záchránkyní: její elegantní šaty a rudá rtěnka se hodí spíše na koktejlové večírky než pro amatérské vyšetřování. Je však zároveň zarputilá, chytrá a má nezlomnou vůli. A nebojí se ani záhadného manžela své sestřenice, ani jeho otce, starosvětského patriarchy, kterého Noemí fascinuje; a dokonce ani domu samotného, který proniká do Noemíiných snů a zaplňuje je vizemi plnými krve a zkázy. 

Jejím jediným spojencem v tomto nehostinném příbytku se zdá být nejmladší syn, plachý a něžný muž, který vypadá, že chce Noemí pomoci, ale také by mohl skrývat temné rodinné tajemství. Protože za zdmi domu dlí mnoho nepoznaného. A Noemí, okouzlená děsivým, ale svůdným světem uvnitř, možná brzy zjistí, že tuto záhadnou usedlost není možné jen tak opustit. 

–––

Jako by se Lovecraft potkal někde v Jižní Americe se sestrami Brontëovými.
The Guardian 

Autorčina postkoloniální variace na gotickou tradici evokuje obvyklé podezřelé: Daphne du Maurierovou, Mary Shelleyovou, nebo dokonce Anne Radcliffovou. Stejně jako tyto autorky pracuje i Silvia Moreno-Garciová tak, že mrazivé a napínavé vzrušení propojuje s elementárními kulturními obavami — zneužitím vědy či tělesnou vášní. K nim však přidává politicky motivovaný horor, jenž je prastarý a zároveň navýsost aktuální.
— Los Angeles Times

Sdílet 0

Nakladatel
Host
jazyk
čeština
Počet stran
336
datum vydání
1.01.2021

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

3.6 z 5 5 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

 • 3 z 5 hvězdiček Any15 Uživatel aplikace KDčko

  Příběh mě že začátku zaujal a bavil, ale za půlkou se začal schylovat ke zvláštnímu a občas dosti ujetému směru, ale nakonec to aspoň dopadlo dobře.

  E-kniha, Host, 2021,

 • 3 z 5 hvězdiček Veronika Župková registrovaný uživatel

  Na knížku jsem se moc těšila, ale nakonec mě zklamala, protože uplne neholduju hororu. Děj je ale zajímavý a můžeme zkusit, jestli by se Vám líbila. V budoucnu ale plánuji dát šanci i dalším knížkám od autorky.

  Kniha, Host, 2021, 9788027506125

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 239 Kč Nápověda
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora